ИНФО Xiaomi генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Mi (Xiaomi)' започната од the_maker, 28 окт 2014.

 1. mnikolce

  mnikolce Активен Член

  Член од:
  7 окт 2015
  Мислења:
  88
  Допаѓања:
  134
  Поени од трофеи:
  33
  Телефон:
  Xiaomi Mi 4W
  Накратко, креирај си ми акаунт, аплицирај за отклучување бутлоадер, после ова имаш перио од 15-30 дена да чекаш "пермисија" да отклучиш. Потоа следи играта со флеширање и брикување ... Има по форумов пишување за овај процес, добро проучи.

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
  На Misko6000 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ivan2579

  ivan2579 Член

  Член од:
  7 јул 2011
  Мислења:
  414
  Допаѓања:
  16
  Поени од трофеи:
  18
  А кажи ми што добивам со тоа отклучување
   
 3. Misko6000

  Misko6000 Искусен член

  Член од:
  31 дек 2008
  Мислења:
  1.650
  Допаѓања:
  1.255
  Поени од трофеи:
  178
  РОМ/Верзија:
  MIUI Weekly 6.9.15
  Не ми е јасно како мојов телефон без никаков период на чекање одма отклучи bootloader, имено (како што знаеш, со твоја помош) вчера е отпакуван телефонот,а денеска веќе сум на eu developer rom. Јавно....>Thanks again

  Sent from my MIX 2S using Tapatalk
   
  На mnikolce му/ѝ се допаѓа ова.
 4. mnikolce

  mnikolce Активен Член

  Член од:
  7 окт 2015
  Мислења:
  88
  Допаѓања:
  134
  Поени од трофеи:
  33
  Телефон:
  Xiaomi Mi 4W
  Имаш ми акаунт дооолго време.

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
  На Misko6000 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Misko6000

  Misko6000 Искусен член

  Член од:
  31 дек 2008
  Мислења:
  1.650
  Допаѓања:
  1.255
  Поени од трофеи:
  178
  РОМ/Верзија:
  MIUI Weekly 6.9.15
  Можда, не само акаунт туку и тељ.од средина на 2014 (5г. ММЕ)

  Sent from my MIX 2S using Tapatalk
   
  На mnikolce му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Misko6000

  Misko6000 Искусен член

  Член од:
  31 дек 2008
  Мислења:
  1.650
  Допаѓања:
  1.255
  Поени од трофеи:
  178
  РОМ/Верзија:
  MIUI Weekly 6.9.15
  Ја би играл на Еу ромот, ама мислам дека со медиатек нема да се заебаваат дечкиве од Еу форумот. Сеуште нема кај нив ништо за него.

  Sent from my MIX 2S using Tapatalk
   
 7. mnikolce

  mnikolce Активен Член

  Член од:
  7 окт 2015
  Мислења:
  88
  Допаѓања:
  134
  Поени од трофеи:
  33
  Телефон:
  Xiaomi Mi 4W
  Така е, но нема еу за ноте 8 про досега... Лош избор на Иван, засега ќе мора да се служи со кинескиот, евентуално понатаму со глобал ромот (ако е можно и ако се реши за "отклучување"...

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
  На Misko6000 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ice_dance

  Ice_dance Член

  Член од:
  21 јан 2014
  Мислења:
  94
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Samsung Galaxy S5
  Здраво дечки, само што купив Xiaomi Redmi Note 7 6GB ram, дали имате искуство со овај мобилен досега?
   
  На mnikolce му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: