ИНФО Xiaomi генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Mi (Xiaomi)' започната од the_maker, 28 окт 2014.

 1. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.489
  Допаѓања:
  1.739
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Јас колку што одбирам и колку што читав, K20Pro е за Индија и сл пазари, Mi 9T Pro е за Европски пазар.
  Односно, тоа ти е ист телефон, различно именуван зависно од пазарот.

  Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
   
 2. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Но за к20 има и глобална/европска верзија, покрај кинеската и индиската. :/
   
 3. dejanmanasiev

  dejanmanasiev Познат Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  485
  Допаѓања:
  290
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Xiaomi Mi A1
  Има и за Mi 9T pro ...
   
 4. alekjov

  alekjov Нов член

  Член од:
  21 апр 2009
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  За што служи оваа апликација? Ја користи некој?

  upload_2019-10-13_16-46-29.png
   

  Прикачени податотеки:

 5. mnikolce

  mnikolce Активен Член

  Член од:
  7 окт 2015
  Мислења:
  88
  Допаѓања:
  134
  Поени од трофеи:
  33
  Телефон:
  Xiaomi Mi 4W
  Најдобро ќе ти биди да го баталиш тој кинески софтвер (што модел е телефонот?)...
  За да ти кажам што понатаму

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
 6. alekjov

  alekjov Нов член

  Член од:
  21 апр 2009
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Xiaomi Mi 4c
  Ми го преинсталираа во Сетек лани ама пак има по некое кинеско програмче на него. :)
   
 7. ivan2579

  ivan2579 Член

  Член од:
  7 јул 2011
  Мислења:
  419
  Допаѓања:
  16
  Поени од трофеи:
  18
  Како да инстелирам англиски ром на xiaomi redmi note 8 pro? кинескиот ме збудале
   
 8. dejanmanasiev

  dejanmanasiev Познат Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  485
  Допаѓања:
  290
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Xiaomi Mi A1
  од каде го зеде со кинески ром ?
   
 9. mnikolce

  mnikolce Активен Член

  Член од:
  7 окт 2015
  Мислења:
  88
  Допаѓања:
  134
  Поени од трофеи:
  33
  Телефон:
  Xiaomi Mi 4W
  А си инсталирал некогаш, посебно со медиатек?

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
 10. ivan2579

  ivan2579 Член

  Член од:
  7 јул 2011
  Мислења:
  419
  Допаѓања:
  16
  Поени од трофеи:
  18
  Прв пат користам ксиаоми.. затоа барам инструкции, го купив од Кина
   
  На mnikolce му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: