ИНФО Xiaomi генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Mi (Xiaomi)' започната од the_maker, 28 окт 2014.

 1. SaleSk

  SaleSk Познат Член

  Член од:
  16 јан 2010
  Мислења:
  582
  Допаѓања:
  406
  Поени од трофеи:
  63
  Батеријата не сакам да ја коментирам ама ич. Потапа батерија не сум имал на телефон.
  Другиве ствари, ајде ке им прогледм низ прсти.
   
 2. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.624
  Допаѓања:
  1.864
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Сале, Ми 4Ц ли имаше ти?
   
  На SaleSk му/ѝ се допаѓа ова.
 3. deanMKD

  deanMKD Член

  Член од:
  1 апр 2013
  Мислења:
  58
  Допаѓања:
  15
  Поени од трофеи:
  8
  Продавајте тоа Кинезите додека имате време. Беа добри едно време, сеа секој нов софтвер им е тапа и багосан.
   
  На raperot му/ѝ се допаѓа ова.
 4. head

  head Нов член

  Член од:
  9 апр 2014
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  5
  Поени од трофеи:
  3
  Дечки , ми треба мислење ...

  Имено , телефонот го имам една година (Redmi 3 со 2гб рам, 16 гб меморија , со Global weekly rom) и до пред некој ден си работеше нормално , и батеријата си држеше до 2 дена . Пред некој ден престана да ги отвара апликациите , и пробав да му направам рестарт . Телефонот заглави на МИ логото , па морав преку рекавери да му направам фактори ресет .
  Телефонот одтогаш си работи нормално , ама батеријата е ужас . Се "полни" за еден саат , ама исто така и се празни за саат два . Го вадам од полнач , полн е со 100%, и за 5 минути максимум паѓа на 70 % , и продолжува бргу да се празни .
  Фабричката апликација за проверка на батеријата ми вика дека со неа се е во ред .
  Мислев да не е до Викли верзијата на ромот па инсталирав и глобал стабле ром , ама проблемот остана ист .

  Па ме интересира ваше мислење/искуство , што би можело да биде проблемот , батеријата ли , телефонот ли ?

  поздрав

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
 5. gorjan

  gorjan Активен Член

  Член од:
  19 јул 2008
  Мислења:
  837
  Допаѓања:
  150
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  онеплус 3
  РОМ/Верзија:
  6.1
  флесувај му нов фул ром инсталирај му и пробај батеријата дали ке биде добра eve ti link oficialen http://en.miui.com/download-298.html

   
 6. head

  head Нов член

  Член од:
  9 апр 2014
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  5
  Поени од трофеи:
  3
  Не бил софтверски проблемов Отишла батеријата , се подула , тек сега приметив дека е искривен екранот [​IMG][​IMG]

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 7. alekjov

  alekjov Нов член

  Член од:
  21 апр 2009
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Користите Mi Cloud ?
  Мене ми пишува дека од 5 ГБ имам уште 18,45 МБ слободни а таму ми се во бекап само контактите!

  Cloud storage space
  You have 5G of storage space
  Home screen backup 4,86 ГБ; 18.45M available
   
 8. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.764
  Допаѓања:
  1.337
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Сите Cloudi така даваат по 5 гига free со цел да докупиш уште инаку тешко да го вратиш бекапот подобро оди на Дромбокс или ГуглДрајв. Сите така прават не е само Mi Cloud се е мачкање очи


  Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
   
  На alekjov му/ѝ се допаѓа ова.
 9. raperot

  raperot Познат Член

  Член од:
  28 јан 2010
  Мислења:
  445
  Допаѓања:
  262
  Поени од трофеи:
  63
  Извинете ако спамувам, ама која цена би се движел Mi Pad 2. Имам еден, сакам да го продадам, не го користам.

   

Сподели преку: