ИНФО Xiaomi генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Mi (Xiaomi)' започната од the_maker, 28 окт 2014.

 1. kic10

  kic10 Активен Член

  Член од:
  4 јан 2014
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  200
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Xiaomi MI4C
  Истиот проблем и со Ми4ц го имам, 45 степени крева со Фејсбук апликација, Инста и сл.. Обично сурфање исто така +40...
  Имам сменето повеќе ромови, мометално сум на претпоследниот weekly (7.6.15) али углавно прегревање помалку или помалце има на сите ромови што ги имам пробано до сега.. Како што разбрав проблемт е до СД808, и други телефони кои го носат овој СоЦ исто го имат овој проблем.
   
  На SaleSk му/ѝ се допаѓа ова.
 2. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.623
  Допаѓања:
  1.863
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Не го имам јас проблемот, само кога сум излезен на жешко загрева. Пошто сум со 4Г, вифи, бт и 100% брајтнес константно знае да загрее добро.
  Кога сум дома или на работа, нема мака и цело време кога сум на него.
   
 3. kic10

  kic10 Активен Член

  Член од:
  4 јан 2014
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  200
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Xiaomi MI4C
  Добар си тогаш, кај мене и дома/на работа грее.. На полнач кога е пак, да не зборуваме...
   
 4. kic10

  kic10 Активен Член

  Член од:
  4 јан 2014
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  200
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Xiaomi MI4C
  Btw, зошто Xiaomi не користи СД650,СД653,СД660.. За пример, Редми Ноте 3 Про со СД650 е супер комбинација. Сега повеќето модели што излегуваат се со 625, 430, 435, S1...
   
 5. SaleSk

  SaleSk Познат Член

  Член од:
  16 јан 2010
  Мислења:
  582
  Допаѓања:
  406
  Поени од трофеи:
  63
  @kic10 како си со батерија?
  Јас сум на 8.2.1.0, стабилна верзија, но одненадеж знае да си се рестартне. Тоа малку ме вади од такт. Кога бев на кинеската работеше перфект.
  Оваа ми има и проблем со тетеринг, не можам да тетерувам нет, а некогаш страшно ми треба. Мора да се смени нешто :)
   
 6. mnikolce

  mnikolce Активен Член

  Член од:
  7 окт 2015
  Мислења:
  87
  Допаѓања:
  134
  Поени од трофеи:
  33
  Телефон:
  Xiaomi Mi 4W
  Има нов 8.5 стабилен еу https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=185354

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
  На SaleSk му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Bubache

  Bubache Член

  Член од:
  2 апр 2015
  Мислења:
  58
  Допаѓања:
  41
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  Redmi Note 2
  8.5 стабилен еу, има баг со вифи
   
 8. SaleSk

  SaleSk Познат Член

  Член од:
  16 јан 2010
  Мислења:
  582
  Допаѓања:
  406
  Поени од трофеи:
  63
  Среќа што не го ставив. Што е багот?
  Има ли некоја верзија што не багува?
  Зошто го усраа ви фи то?

  Со една се рестартира, со друга не работи тетеринг, со трета ви фи, пм.
   
 9. kic10

  kic10 Активен Член

  Член од:
  4 јан 2014
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  200
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Xiaomi MI4C
  Батеријата е скоро речи иста, рандом рестарти нема приметено, единствен проблем ми е загревањето и Хром пак почна да крашува (на претходниот РОМ компллетно се гасеше хромот, сега само ми се појавува Error на прозорецот и со рилоуд си се враќам на претходната содржина)
   
 10. Bubache

  Bubache Член

  Член од:
  2 апр 2015
  Мислења:
  58
  Допаѓања:
  41
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  Redmi Note 2
  мораш мануелно да бараш вифи, неќе по дифолт!
  го вратив на 8.2.1
   

Сподели преку: