ИНФО Xiaomi генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Mi (Xiaomi)' започната од the_maker, 28 окт 2014.

 1. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  3.066
  Допаѓања:
  5.429
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  16.800 за Mi 5C Black со 3/64GB фаќа око? :)

  Sent from my MI 5s
   
  На Dzepar, kirev и mnikolce им се допаѓа ова.
 2. Cr7

  Cr7 Нов член

  Член од:
  31 мај 2017
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  3
  Mi 5C e послаб од Mi5 така ли? Јас не се брзам ногу да почекам ќе падне ли цената на Мi5 па да го зеам тој.
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 3. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  3.066
  Допаѓања:
  5.429
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Па С е понов, а дали е послаб незнам, тука се негде. Друг концепт на телефон е. Инаку, Mi 5 може да има уште една тура и толку е, не се прави веќе. Сега се појавија со назмака RE, но тоа е забрането да се носи.

  Sent from my MI 5s
   
  На Cr7 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. kic10

  kic10 Активен Член

  Член од:
  4 јан 2014
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  200
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Xiaomi MI4C
  Surge S1 е конкуренција за на Snapdragon 625, кој е послаб од 820ката на МИ5. Има и други фактори, сепак како што кажа мејкерот друг конецпт на телефон е. Али јас би идел со МИ5.
   
  На the_maker и Tomekk им се допаѓа ова.
 5. Jupiter

  Jupiter Активен Член

  Член од:
  4 сеп 2015
  Мислења:
  200
  Допаѓања:
  127
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Xiaomi Mi5 Prime
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8 Global Beta
  Дали некој го апдејтира телефонот на MIUI 8 Global Beta ROM 7.6.29
  Имам проблем со тоа што почна многу брзо да загрева , што досега никогаш не беше десено толку брзо и многу да загрева, исто и пред некој ден го имав оставено на сонце подолго време и телефонов беше ептем жежок, ама се си функционирапе ок, го исклучив одма се смири и се си работи ама еве го после последниот апдејт дупи работа нешо незнам
   
  На dobrevskinenad1 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.623
  Допаѓања:
  1.863
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Јас сум на 7,6,8 и ми загреа неќна максимум досега. Морав да гасам вифи и дата.
  Нз од што е, можно е оти беше премногу жршко(43), али јас бев во кола со клима.

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
  На Jupiter и dobrevskinenad1 им се допаѓа ова.
 7. #samurai#

  #samurai# Член

  Член од:
  14 авг 2016
  Мислења:
  33
  Допаѓања:
  66
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  RN3P
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8 Glob. 7.5.23b
  ^Global Beta уште од пред 4-5 месеци почнаа да го цреват и секој нареден апдејт се повеќе рам и батерија користи и повисока температура на одредени билдови. На кратко кажано, го усраа. Немам резервно телефонче за секој случај инаку би флешнал европски или друг ром. На два три пати се случи да пуштат апдејт и до пладне да го тргнат поради багови или којзнај што, па два три пати како се зезнав мислејќи дека стварно новиве билдови носат значителни подобрувања и веќе не апдејтувам на Global Beta.

   
  Последна промена: 2 јул 2017
  На dobrevskinenad1 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Jupiter

  Jupiter Активен Член

  Член од:
  4 сеп 2015
  Мислења:
  200
  Допаѓања:
  127
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Xiaomi Mi5 Prime
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8 Global Beta
  Да да од WI FI и од Дата најмногу се загрева иначе идле кога си е ништо не му е, нормална температура, а ви фи и дата и одма 40c дури до 44ц стигна исто и кога се полни загрева многу, ненам стварно овие шо ги прават бета билдовите дали воопшто ги тестираат, а ни во коментари нема некој со мозок да напише каков е туку 99% сиве пишат "thank you" , "very good" и други небитни коментари, ми се чини јас единствен бев во 80 страни шо напишав дека билдот има проблем со загревање и дури од тогаш почнаа да пишат и другите...
  И плус пак иконите ги зафркнаа да имаат бела позадина а сто пати подобро беше кога си беше иконата, незнам зашто го апдејтирав, if its not broken don't fix it.... jbg
   
 9. Kristijan_m75

  Kristijan_m75 Член

  Член од:
  25 дек 2013
  Мислења:
  77
  Допаѓања:
  62
  Поени од трофеи:
  18
  Флешни си европски и свиркај си...

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
  На #samurai# му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Nearen

  Nearen Познат Член

  Член од:
  11 јан 2011
  Мислења:
  288
  Допаѓања:
  334
  Поени од трофеи:
  63
  Здраво здраво дечки, има некој идеја за решение на проблемот со полнење т.е воопшто неполнење на Redmi Note 3 Pro? Пробано е се различни полначи, кабли утикачи и PC, и нема никаква реакција, телефонот не полни ниту PC-то го препознава. Однапред благодарам, поздрав!

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   

Сподели преку: