ИНФО Xiaomi генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Mi (Xiaomi)' започната од the_maker, 28 окт 2014.

 1. mnikolce

  mnikolce Активен Член

  Член од:
  7 окт 2015
  Мислења:
  84
  Допаѓања:
  134
  Поени од трофеи:
  33
  Телефон:
  Xiaomi Mi 4W
  Постои и Медиатек http://m.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_4_(mediatek)-8291.php, слушај паталец :) и мирно спавај

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
 2. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.239
  Допаѓања:
  6.444
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Знаете дека редми 1с има боље предна камера од ајфон 6с?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 3. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.293
  Допаѓања:
  730
  Поени од трофеи:
  113
  Никој нема Р1с за да споредиме :)
   
 4. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.239
  Допаѓања:
  6.444
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Има девојка ми, затоа кажувам :)
  Р1с се покажа коска телефонче

  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На the_maker и kirev им се допаѓа ова.
 5. Kokoska234

  Kokoska234 Член

  Член од:
  29 мај 2009
  Мислења:
  38
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  Сакав да прашам за Редми Ноте 4х.
  Дали некој знае како да го решам проблемот со камерата кога снимам видео а сум во погласна просторија звукот на видеото е катастрофален изобличува.
  Ви благодарам однапред.
   
 6. kic10

  kic10 Активен Член

  Член од:
  4 јан 2014
  Мислења:
  379
  Допаѓања:
  200
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Xiaomi MI4C
  Денес приметив дека ептен бавно ми се полни телефонот, пред недела две сменив усб кабел но овие денови си се полнеше нормално.. денес 2 часа се полнеше од 30 до 60%. Инаку за ми 4ц станува збор.
   
 7. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  @Kokoska234
  Никако за жал.
  Сите андроид уреди снимаат катастрофа аудио у галам атмосфера.

  Спас за снимање ОК аудио у таква ситуација/атмосфер само iPhone евентуално некија постара Nokia Lumia,
  Сите оатанати телефони клипуваат/дисторзитаат.

  @kic10
  Носи на сервис на дијагностика,
  Или батеријата ти е готова или контролер.

  Пробај со оригинален iPad полнач и со добар usb 2.amp кабел,
  Мада мислам дека мора сервис.

  Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 8. kic10

  kic10 Активен Член

  Член од:
  4 јан 2014
  Мислења:
  379
  Допаѓања:
  200
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Xiaomi MI4C
  По некое чудо, денес си работи како што треба.. Вчера му требаа цели 2 часа да се наполни од 30 до 60%, денес за 30 минути..
   
 9. Cr7

  Cr7 Нов член

  Член од:
  31 мај 2017
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  3
  Кој xiaomi е најдобар до 17илјади?
  Гледам на али експрес се поефтини од кај нас се плаќа ли данок ако ги порачаш?
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 10. kic10

  kic10 Активен Член

  Член од:
  4 јан 2014
  Мислења:
  379
  Допаѓања:
  200
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Xiaomi MI4C
  Се плаќа данок и плус нешто шпедитерски услуги бла бла.
  Инаку јас би идел на MI5 ако можеш да додадиш на буџетот уште 1000 денари повеќе..
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: