ИНФО Xiaomi генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Mi (Xiaomi)' започната од the_maker, 28 окт 2014.

 1. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Темата е отворена за дискусии автоматски :)
   
  На marchesk му/ѝ се допаѓа ова.
 2. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Што е со темава?
   
  На goth50 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  Ќе видиме наскоро. :)

  Sent from my Nexus 5
   
  На the_maker и христијан им се допаѓа ова.
 4. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.500
  Допаѓања:
  2.578
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  наскоро де хахахха шо не е јасно разумен компромис хаххахахах
   
  На krale и христијан им се допаѓа ова.
 5. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Форум за xiaomi што не јасно, наскоро е наскоро...
   
  На the_maker, Alfa Mobil Team и Bumblebee им се допаѓа ова.
 6. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Незнаев дека е нов подфорумов, вероватно ќе почне од утре да се полни.. :)
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 7. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Тим Кук и Hugo Barra (од xiaomi) прават селфи - Тим Кук како да се чуди „ова е андроид телефон“? хаха...

  [​IMG]
   
  На the_maker, христијан и Gajche им се допаѓа ова.
 8. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Што има наскоро ? Знам дека наскоро ќе има ѕивра и друго нешто ? :)


  Sent from my iPhone 5S using Tapatalk
   
 9. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Наскоро the-maker ќе пише новости околу Xiaomi или сега светски по-познати како Mi ;)

  Btw: Хуго Бара е ѕверка ;)
   
  На the_maker и Pane-G им се допаѓа ова.
 10. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  А така значи, па тогаш зошто ми ,,мириса'' на ефтини маркетиншки трикови по примерот на самсунг или на ајфон за ова гарант дека до тука ерата не ефтини кинески најдобри смартфони завршува и ќе биде све е над 500 евра LoL и ајде да видам кој ризикува да купува вакви телефони кога може со истите пари да дозволи самсунзи ,хтц-еа или ајфони :D


  Sent from my iPhone 5S using Tapatalk
   

Сподели преку: