НОВО WWDC 2015 - IOS 9

Дискусија во форумот 'iOS' започната од Bumblebee, 9 јун 2015.

 1. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.157
  Допаѓања:
  1.625
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Абе ios си е ios јaс пaрaлернo рaбoтaм и нa ipad/iphone и нa aндрoид и јaснo декa ios е пoдoбaр кaкo систем.

  Sent from my LG-D802
   
  На iOSDroid му/ѝ се допаѓа ова.
 2. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.323
  Допаѓања:
  1.818
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  Гуглај за да сватиш дека не си во право :)
   
 3. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  1.742
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  на гоогле има 10000000 статии кој викат дека сум у право и уште 1000 кој викат дека не сам.

  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   
 4. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.323
  Допаѓања:
  1.818
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  А виде ли колку осакатени старите ајпади со иос 8?
   
 5. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  1.742
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  ја не сам видел,и неможам да зборам дека не се, ама па ти од гоогле ич неможеш да збореш, џабе се контрашш има други 10 видеа дека добро работе и сеа со да пеавеме?

  додека не земам неможам да зборам/ш

  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   
 6. STEALTH

  STEALTH Искусен член

  Член од:
  4 фев 2013
  Мислења:
  973
  Допаѓања:
  923
  Поени од трофеи:
  158
  Нема што да гуглам, НОРМАЛНО е нови верзии на iOS да прават проблеми на постари уреди.
  Ти упорно контраш за АПЛИКАЦИИ дека не работеле, апсолутно лажеш.
   
  На iOSDroid му/ѝ се допаѓа ова.
 7. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  1.742
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  не лажее, туку незнае и си праве глуп филм.

  а тоа што 5.0 праве проблеми на неговото ноте 3, не е дискусија.

  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   
  На iOSDroid му/ѝ се допаѓа ова.
 8. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.142
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  На муабетов само едно ќе кажам. Неможе јутуб клипчиња да ставам пред мое искуство. Земете, пробајте, тестирајте, па зборете. :)

  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   
  На gug1 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.323
  Допаѓања:
  1.818
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  Јас би пробал во живо да видам ,ама тешко се наоѓаат луѓе кои имаат стари ајпадови (2,3,4) Сите што ги знам (во real life) имаат некои леново и асус таблетчиња.
   
 10. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  1.742
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  епа не коментирај за нешто што незнаеш.

  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   

Сподели преку: