НОВО WWDC 2015 - IOS 9

Дискусија во форумот 'iOS' започната од Bumblebee, 9 јун 2015.

 1. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  1.742
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  Си терам од искуство а ти од гледање видеа, има разлика нели?
  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   
  На христијан му/ѝ се допаѓа ова.
 2. STEALTH

  STEALTH Искусен член

  Член од:
  4 фев 2013
  Мислења:
  973
  Допаѓања:
  923
  Поени од трофеи:
  158
  @filipkir

  Стварно не знам како контраш за нешто што апла се гледа дека не знаеш. Контраш за 4 верзии на iOS, а не знаеш дека iOS има downgrade на одреден период. Тоа е ОСНОВНО што треба да се знае.

  Тоа зборува за твојата информираност, нема натака што да се дискутира.
   
  На goran и gug1 им се допаѓа ова.
 3. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  1.742
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  уште не сам имал прилика да сретнам 5с таков каков ти што си гледал, нешто не е било уред со тебе или со газдата на телефонот.

  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   
  На христијан му/ѝ се допаѓа ова.
 4. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.323
  Допаѓања:
  1.818
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  Има луѓе што поседуваат ајфони и ајпади со години па не го знаат тоа. Не е ништо страшно тоа :)
   
 5. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  1.742
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  и после ајпл корисниците биле глупи. вие со андроидо попаметни сте хахахха

  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   
 6. STEALTH

  STEALTH Искусен член

  Член од:
  4 фев 2013
  Мислења:
  973
  Допаѓања:
  923
  Поени од трофеи:
  158
  Да, ама тие луѓе не доаѓаат на форуми за мобилни, не се членови на истите 4 години за да шират невистини и небулози.
   
  На goran и gug1 им се допаѓа ова.
 7. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.466
  Допаѓања:
  4.759
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Аха ок, значи кога се работи за Apple до корисникот е, а кога е за андроид тогаш тоа е секогаш до системот....
   
  На username и dino_bt им се допаѓа ова.
 8. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  1.742
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  10 random 5s ќе најдеме, ниеден нема да сече како ти што викаш.

  и ќе најдеме 10 ноте 4ки рандом кој ќе корне на менито. Да ги видеме андроид "пеметните" корисници што бришат кеш.

  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   
  На username му/ѝ се допаѓа ова.
 9. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.323
  Допаѓања:
  1.818
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  Добро, признавам незнаев дека може да се направи downgrade на иос. Ама тоа дека модермќниот иос ги кочи постарите уреди е чиста вистина. Не само јас туку и многу други го велат тоа. Ако не веруваш прогуглај малце.
   
 10. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  1.742
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  у првио дел признаваш дека незнаеш.

  у вторио дел паметен си и викаш да гуглам. хахсхаха царееее

  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   

Сподели преку: