Windows phone developer account

Дискусија во форумот 'Windows Phone' започната од brankoorelo, 3 авг 2013.

 1. brankoorelo

  brankoorelo Член

  Член од:
  1 окт 2009
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  34
  Поени од трофеи:
  18
  Здраво,

  заинтересиран сум за развој на windows phone апликации па ме интересира дали некој има отворено developer account на windows phone store и дали продава апликации преку истиот и кое е неговото искуство.
  Исто ме интересира на што точно се однесува "Tax responsibility" на следниот линк:
  http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windowsphone/help/jj206727(v=vs.105).aspx
   
 2. Klanistok

  Klanistok Администратор™

  Член од:
  8 јун 2009
  Мислења:
  943
  Допаѓања:
  554
  Поени од трофеи:
  93
  колку што знам нема никој на форумот затоа што имаше еден ваков сличен пост.
   
 3. brankoorelo

  brankoorelo Член

  Член од:
  1 окт 2009
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  34
  Поени од трофеи:
  18
  Ти благодарам, очигледно нема никој на форумов :)
   
  На Klanistok му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: