Windows phone 8.1

Дискусија во форумот 'Windows Phone' започната од Bobi25, 14 апр 2014.

 1. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.203
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  Зошто бе секоја чест само за Гајче, а за мене секоја чест? Засега ми се држи по инает, само не му држат вода постовите.
  --- надополнето: Sep 21, 2014 10:03 PM ---
  Зар ги гледаш 16 гб верзиите. Хаха, Искуснио немој вакви јавни бламажи.
   
 2. MacedonianBoy

  MacedonianBoy Познат Член

  Член од:
  21 ное 2012
  Мислења:
  2.059
  Допаѓања:
  702
  Поени од трофеи:
  143
  Телефон:
  iPhone 8 Plus
  Секоја чест и тебе на паметот што го "имаш" да кажеш дека 625 е подобар од Ајфон.
   
 3. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Ај ај,
  Ја ти пишав...
  Првокацијане дозволена про дебатирање е сеа ако ти сфаќаш неискуство-медиокритет-по кои кафиќи излеваш-копни си-купи си ајфоун-отворат очињата и.т.н како навреда тогаш баш ми е жал.

  Sent from my Xiaomi Redmi Note Pro using Tapatalk
   
 4. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Ја строго 16гб купувам али сим фри/неверлок.
  Повеќе сториџ од 16гб не ми треба, мене и 8гб ми се многу.
  Празен ми е телефонот стално.

  Sent from my Xiaomi Redmi Note Pro using Tapatalk
   
  На MacedonianBoy му/ѝ се допаѓа ова.
 5. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.203
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  Тоа не е навреда, туку обична заебанција, иако не смешна. Навреди упати минатата недела на повеќе пати.

  Не реков подобар реков помазен. Изгледај го видеото и увери се.
   
 6. MacedonianBoy

  MacedonianBoy Познат Член

  Член од:
  21 ное 2012
  Мислења:
  2.059
  Допаѓања:
  702
  Поени од трофеи:
  143
  Телефон:
  iPhone 8 Plus
  И јас исто, немам потреба од повеќе. :)
  --- надополнето: Sep 21, 2014 10:10 PM ---
  Нема потреба да го гледам видеото знам дека Ајфон е помазен, ти треба да гледаш видеа зошто очигледно немаш фатено Ајфон во рака.
   
 7. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.203
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  И после он ќе знаел шо е лаг после 20 апликации а телефонот му е нон стоп празен :)
  И каков корисник си ти штом ништо немаш во телефонот?
  16ГБ Iphone6 се ништи сам себе си. 16ГБ имаше мојот WP7 od 2010 godina.
  --- надополнето: Sep 21, 2014 10:12 PM ---

  Немаш потреба да го изгледаш видеото затоа што веќе однапред знаеш? Хехе, штотуку си го уништи угледот.
   
  На wixphore му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Неам слики, имам музика, сликите одма ги качувам на mail затоа ми е празен.
  И многу ми е попрактично да имам повеќе сториџ унслучај ако сакам да снимам фул хд.
  Ајфон кај брат ми има 300мб празни пун е цел сториџа работи исто како кај мене со 6гб празен сториџ.

  Sent from my Xiaomi Redmi Note Pro using Tapatalk
   
 9. MacedonianBoy

  MacedonianBoy Познат Член

  Член од:
  21 ное 2012
  Мислења:
  2.059
  Допаѓања:
  702
  Поени од трофеи:
  143
  Телефон:
  iPhone 8 Plus
  Како можеш да споредуваш два телефони од различни класи? Да речеше С5 ќе сватев ама 625, ти се чудам..
   
 10. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.203
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  WP не рестартиран 1 година со исполенти 12/16ГБ работи мазно како и првиот ден. Тоа е тестот што Android и IOS треба да го полагаат за да станат телефони.
  --- надополнето: Sep 21, 2014 10:19 PM ---
  Така лесно, ги споредував по 'мазноќа'. Не ги споредував по екран, по изработка, по хардвер... Ако го изгледаше видеото ќе видеше.
   

Сподели преку: