Windows phone 8.1

Дискусија во форумот 'Windows Phone' започната од Bobi25, 14 апр 2014.

 1. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.203
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  И јас апсолутно се сложувам дека треба да има луѓе што купуваат Apple производи. Нема ти што да мислиш, дај 1000 евра за телефон, некој друг смислил за тебе :)
   
 2. MacedonianBoy

  MacedonianBoy Познат Член

  Член од:
  21 ное 2012
  Мислења:
  2.059
  Допаѓања:
  702
  Поени од трофеи:
  143
  Телефон:
  iPhone 8 Plus
  Слабо математикава а? 650 долари sim-free ти е iPhone 6 во USA= 475 евра = 29250 денари, незнам од каде истаде 1000 евра?
   
 3. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.203
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  Толку ќе биде во Македонија.
   
 4. MacedonianBoy

  MacedonianBoy Познат Член

  Член од:
  21 ное 2012
  Мислења:
  2.059
  Допаѓања:
  702
  Поени од трофеи:
  143
  Телефон:
  iPhone 8 Plus
  Зборуваме колку е цената на телефонот во Apple Store а не колку ќе е ваму или онаму.
   
 5. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Ајде ајде теши си се :)

  Ако ако, некој ден ќе копнеш па ќе извадиш паричка,
  ќе си кууупиииш ајфооуун и ќе ти се отворат очињата.
  Се надевам нема да биде прекасно ;)

  Sent from my Xiaomi Redmi Note Pro using Tapatalk
   
  На 995user му/ѝ се допаѓа ова.
 6. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.203
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  Фала што ми мислиш добро.
   
 7. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Па ја цело време ти кажувам дека сум тука за помош, ти мислиш се шалам.
  Јас зло не мислам па незнам колку "злобно" и да ти звучеле моите постови :)
  (се надевам не ти звучат злобно исто се надевам дека сфаќаш дека е ова дебата а во дебата е се дозволено освен директно безобразие и директно вреѓање, пцости и.т.н.. Провокации се нормален составен дел од дебатирање)

  Sent from my Xiaomi Redmi Note Pro using Tapatalk
   
 8. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.203
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  Eте во англија е 620 фунти за 64гб, тоа ти се 790 евра. Крале Мобиле рече дека ќе биде околу 950 евра, на крај краеви само цената во МК е важна.
  --- надополнето: Sep 21, 2014 9:59 PM ---

  Хаха, не е лошо ти да го сватиш ова, изминатата недела упати 20 тина навреди, јас ниту една.
   
 9. MacedonianBoy

  MacedonianBoy Познат Член

  Член од:
  21 ное 2012
  Мислења:
  2.059
  Допаѓања:
  702
  Поени од трофеи:
  143
  Телефон:
  iPhone 8 Plus
  Дигам раце од тебе, секоја чест на Gajche незнам како има живци да им објаснува на инаетџии како тебе.
   
  На 995user му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Во англија е 649 фунти за 16гб отклучен.
  Во Америка 649 долари за 16гб отклучен.
  Во Германија 649 евра за 16гб отклучен.

  Дилерските почетни цени се секогаш 1200-1000 евра.
  За месец дена ќе биде 700.евра кај нас, за 2 месеца 670-660 евра.
  Така е секоја година.
  Коа ќе го донесат т мобиле мк во декември ќе оадне цената во мобиларите на 620-600 евра а веќе после нова година ќе биде 580-590.евра

  Sent from my Xiaomi Redmi Note Pro using Tapatalk
   

Сподели преку: