Windows Phone 8.1

Дискусија во форумот 'Windows Phone' започната од Скоти, 2 апр 2014.

1. Скоти

Скоти Член

Член од:
    25 апр 2013
    Мислења:
    78
    Допаѓања:
    64
    Поени од трофеи:
    18
    Денеска околу 5 часот започна презентацијата на Microsoft за новиот 8.1 phone update,и ќе трае до утре,не се зборува само за Windows phone него и за windows 8,8.1,можеби 8,5 или 9,којзнае..
    http://channel9.msdn.com/?wt.mc_id=build_hp еве стрим кој сака да гледа.
    Иначе,еве досега што е претставено:

Ќе ве замолам немојте темава да ја претварате во iOS vs Android.

На zokimk, Pane-G, Bumblebee и уште 2 други им се допаѓа ова.
  2. RagingDemon

RagingDemon 20h SOT

Член од:
    26 јун 2011
    Мислења:
    4.050
    Допаѓања:
    4.316
    Поени од трофеи:
    208
    Телефон:
    Nexus Master Race
    РОМ/Верзија:
    OP5, Android Pie
    Почнал веќе да наликува на зрел ос со 8.1
    П.С ми се свиѓа нотификациониот центар :)

На Pane-G и Скоти им се допаѓа ова.
  3. Скоти

Скоти Член

Член од:
    25 апр 2013
    Мислења:
    78
    Допаѓања:
    64
    Поени од трофеи:
    18
    На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
  4. RagingDemon

RagingDemon 20h SOT

Член од:
    26 јун 2011
    Мислења:
    4.050
    Допаѓања:
    4.316
    Поени од трофеи:
    208
    Телефон:
    Nexus Master Race
    РОМ/Верзија:
    OP5, Android Pie
    Ми се свиѓаат деталите како нативна подршка за подкаст, а и ова што го прават бесплатен за уреди под 9 инча у кои спаѓаат сите телефони и некои таблети, значи ќе има повеќе WP уреди, а би требало и да поефтинат по таа логика пошо сега WP ќе им биде бесплатен на компаниите.

На Скоти му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Скоти

Скоти Член

Член од:
    25 апр 2013
    Мислења:
    78
    Допаѓања:
    64
    Поени од трофеи:
    18
    Производителите не телефони нема да плаќаат веќе за Windwows phone лиценцата,аналогно на тоа,ќе имаме повеќе уреди со Windows Phone(Samsung,HTC,Sony),кои ќе бидат поевтини.

На zokimk му/ѝ се допаѓа ова.
  6. OLI-HAUG

OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

Член од:
    18 фев 2013
    Мислења:
    7.174
    Допаѓања:
    5.499
    Поени од трофеи:
    258
    8.1 ке биде нешто многу добро од вин ос....
    Јас го користам со последниот блек апдејтот и телефонот е ненормално флуиден и брз...
    Со 8.1 ке ги добијам сите работи кои ми недостигаа во овој Ос посебно центарот за нотификација....
    До сега ниту еднаш ми нема паднато или блокорано ОС....
    Единствен проблем е недостатокот на сериозни апликации...
    Тие што ги ниди Нокиа или микрософт се беспрекорно добри и уште неколку ... Останатите се онака просечни....
    Е сега со тоа што ке биде бесплатен вин ос за уреди помали од 9 инчи мислам дека растур ке направат....
    Добра тема Позз

Sent from my iPad using Tapatalk

7. OLI-HAUG

OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

Член од:
    18 фев 2013
    Мислења:
    7.174
    Допаѓања:
    5.499
    Поени од трофеи:
    258
    Единствено Гласовниот асистент не ми се допаѓа за џабе истрошено време... Исто како Шири на аппле никој не го користи ама го има... Мислам дека ке биде голема глупост исто како што е сега Ширито....

Sent from my iPad using Tapatalk

8. Скоти

Скоти Член

Член од:
    25 апр 2013
    Мислења:
    78
    Допаѓања:
    64
    Поени од трофеи:
    18
    Еве јас користам Лумиа 625,просечен мид рејнџ телефон ама многу ми се свиѓа Windows phone 8,и јас користам Black update,мене и апликациите ми се свиѓаат,сите што ги корситев на Android ги користам и сеа,не ми фали ни една..
    Иначе мене напротив Кортана ми е закон.

На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
  9. El_Makedonero

El_Makedonero Искусен член

Член од:
    6 јан 2010
    Мислења:
    1.409
    Допаѓања:
    1.061
    Поени од трофеи:
    178
    Телефон:
    iPhone 6
    РОМ/Верзија:
    8.3
    Јас користам Сири или Шири како и да се вика точно :) најчесто кога возам, преку блутут слушалка само jа притискам и давам гласовна команда телефонот не го ни допирам, е сега понекогаш знае да ми се јави на погрешен контакт но тоа е поради мојот лош изговор на англиски :)

Sent from my iPhone 5S (gray) using Tapatalk

На BokUre му/ѝ се допаѓа ова.
  10. OLI-HAUG

OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

Член од:
    18 фев 2013
    Мислења:
    7.174
    Допаѓања:
    5.499
    Поени од трофеи:
    258
    Aпликациите што ги има и се најкористени работат беспрекорно ...
    Ама маркетот му е многу катастрофално среден и има мноогу лажни апликации...пример пишиш гоогле и ти дава едно 100 апликации кои немаат врска со гоогле..или напиши FAcebook ке ти даде едно добро 30 апликации кои да не кажам се грозни а пола од нив и се наплаќаат...
    потоа ако напишеш нешто што ти треба пример вибер , ти го дава видерот и уште 100 апликации кои не се поврзани ама никако со виберот..итн итн со еден збор заради недостаток на апликации стваат се и сешто...
    Функционирањето на ОС 8 е закон...со еден збор јас подобар ОС не сум користел...нема сецкање работи флуидно со еден збор беспрекорно ....воодушевен сум...:)
    Ама ми фалат Квалитетни апликации кои се надевам ке ги добие виндовс во наредната една година заради пуштање на 8.1 да биде бесплатен....
    позз
    --- надополнето: Apr 7, 2014 8:07 AM ---
    Тие гласовни команди за звонење ги имаше ехееее од пред 10 години во телефоните и тоа им беше мааната не препознавање заради "лошиот" англиски...хмммм
    А пази неговата намена е да си разговараш со него и да ти дава информации Ај не заебавај хаххаха....ке ти даде информации ама не за тоа што си го прашал , ДА бидеме реални.. затоа не неупотреблив...
    Исто како фингерпринтот никој не го употребува ама се користи во маркетинг цели..еве и самсунг се заеба :)...
    Да може некој го користи ама колкав е процентот....
    Искрено колку пати си видел шовек да седи на клупа, во кафиќ или по улица и да разговара со телефонот т.с пример го прашува ок гоогле какво е времето во Скопје.....де бе даааа треба да сум ненормален..
    Ете затоа не се користи и е заебанција барем сега за сега...

Сподели преку: