Windows Phone 10

Дискусија во форумот 'Windows Phone' започната од 995user, 11 ное 2015.

 1. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Бокуре ти ли си...
  Да не ве хакнал малиот сите...


  Sent from my iPhone 6s plus.
   
  На Noc 32, BokUre и Cakii им се допаѓа ова.
 2. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  хехех немам време па ајде малце да пишам нешто и јас :) муабетот е на место бе хахаха се знае кој е број 1 уред :) не се глупирајте со 1000еу ајфони кога немаш инфраред, сд картичка, батерија што се вади, тостер, релна кафемат џабе ви е се :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Noc 32 и OLI-HAUG им се допаѓа ова.
 3. ivan88

  ivan88 Искусен член

  Член од:
  29 авг 2008
  Мислења:
  1.239
  Допаѓања:
  758
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7+, Lumia 640
  РОМ/Верзија:
  iOS 10.1, Windows 10
  Како можам најлесно да инсталирам кракнати апликации на вин10? Не сум упатен на темава па ми треба помош. Исто дали има некој сајт каде може да пребарувам апликации?
   
 4. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Тешко...


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
 5. ivan88

  ivan88 Искусен член

  Член од:
  29 авг 2008
  Мислења:
  1.239
  Допаѓања:
  758
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7+, Lumia 640
  РОМ/Верзија:
  iOS 10.1, Windows 10
  Гледав некои решенија на интернет...али ништо не функционира. Имам службена Lumia 640 па си викам барем навигација и слично да ставам и таму...
   
 6. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Толку е со WP друже...
  Му ја дадов на брат ми Лумиата 1520 и кога ја видов на wp 10 kako работе толку е со тој ОС.
  Виндовс сам се откажува од Скајп за нивната Платформа...
  Срамно е тоа ама ете реалност.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На BokUre му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ivan88

  ivan88 Искусен член

  Член од:
  29 авг 2008
  Мислења:
  1.239
  Допаѓања:
  758
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7+, Lumia 640
  РОМ/Верзија:
  iOS 10.1, Windows 10
  Windows 8.1 скина поддршка за фб месинџер како што гледам...
   
 8. SomebodyUnique

  SomebodyUnique Член

  Член од:
  30 мар 2013
  Мислења:
  104
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  18
  Здраво, дечки. Имам Lumia со скршен екран. Ме интересира дали има Инстаграм за инсталирање пошто специфичен е ОС? И дали има story, live videos, boomerang итн.? Прашвам пошто планирам да го направам.
   

Сподели преку: