Windows Phone 10

Дискусија во форумот 'Windows Phone' започната од 995user, 11 ное 2015.

 1. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.203
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  На OLI-HAUG и Bumblebee им се допаѓа ова.
 2. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Одлична информација ....

  Ајде кој сака лумиа 1520 по екстра цена ....


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
 3. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  христијан, 995user, Dzepar и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Cakii

  Cakii Супер Модератор

  Член од:
  20 фев 2011
  Мислења:
  739
  Допаѓања:
  1.419
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy S7 Edge
  РОМ/Верзија:
  Android 6.0.1
  Освен катастрофа незнам што друго да кажам..
  Излезе официјално, ама исто ко Бета да сум ставил..
  Телефонот грее како ќумбе, мислам ќе ми се стопи маската..Тој проблем буквално никогаш го немав на Windows 8.1..
  Resuming на апликации постојано..
  Стискам Send на порака и чекам 5 секунди да искочи пораката во разговорот дека сум ја пратил..Некогаш не искача, па мора да се вратам назад и пак да го отворам разговорот..
  Батеријата многу помалце држи..
  Некогаш не ги распознава контактите..
  Конфузен Settings (никако неможам да најдам кај е опцијата да не ми се пали Wi-Fi сам, ако некој знае нека ми каже)

  Не го продадов телефонот само за да видам како ќе биде со Windows 10, ама време е да го сменам..
  Мене лично очекувањата не ми ги исполни..
  Ако инсталирал уште некој нека сподели искуства :)
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 5. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  На 995 јузер сигурно му работи како саат. :)
   
  На milcevmartin, OLI-HAUG и Cakii им се допаѓа ова.
 6. Cakii

  Cakii Супер Модератор

  Член од:
  20 фев 2011
  Мислења:
  739
  Допаѓања:
  1.419
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy S7 Edge
  РОМ/Верзија:
  Android 6.0.1
  Искрено баш ме интересира дали инсталирал и како е задоволен, бидејќи малце сме корисници на WP овде, па ме интересира и друго мислење.. Според мене стварно утка невидена направија со Windows Phone 10,a искрено очекував многу од него, а мислам дека и @OLI-HAUG :)
   
  На OLI-HAUG и христијан им се допаѓа ова.
 7. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Tи знаеш дека јас ги инсталирав сите бети по ред и сватив дека они 1 год нема да го управат тој Ос...
  Во моментот брат ми го користе ама не е нешто спектакуларно.
  Го учев и она детето 995 дека Виндовсот со тие грешки не го управуват...
  Сметам дека тука завршува приказната со Wp.
  :)
  Срамно за еден Микрософт.
  Искрено ме разочараа .


  Sent from my iPhone 6s plus.
   
  На Cakii му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Cakii

  Cakii Супер Модератор

  Член од:
  20 фев 2011
  Мислења:
  739
  Допаѓања:
  1.419
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy S7 Edge
  РОМ/Верзија:
  Android 6.0.1
  Не да ме разочараа, него ме утепаа..
  Бетата ако памтиш и ја ја инсталирав тогаш,ама на ништо не личеше..
  Ама ај нешто ми даваше надеж дека ќе го оправат..
  Ова сега е катастрофа невидена..Поготово тоа што грее ко ќумбе телефонот, у рака не се држи..
  А не дека правам нешто посебно за да грее, вртам по FB што има или читам на time.mk..
  Со еден збор - КАТАСТРОФА..

  Време е да се смени :)
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 9. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Менувај ... Побарај совет само од усер995 што да земиш...
  Нема грешка кај него...


  Sent from my iPhone 6s plus.
   
  На goran и Cakii им се допаѓа ова.
 10. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  930,940 нема промашај, вин10 на него е тестиран за тој моќен хардвер све друго е промашај


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Cakii му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: