Vivax Fly V551 Проблем со дисплеј

Дискусија во форумот 'Останати брендови' започната од didy, 15 мај 2018.

 1. didy

  didy Нов член

  Член од:
  2 фев 2014
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  Vivax Fly V551
  Молам за едно мислење
  Апаратот има слика, не е пукнат има заштина дебела фолија (така ги продаваат) но после 5-8 секунди се појавуваат вертикални бледи линии и полека се прошируваат. најзогра каде има текст и бројки од приказ на час, батерија и друго надоле се извлекуваат бели линии, така да после минута цел дисплеј е избледен, има слика но не е добра за гледање.
  Во НЕПТУН го рекламирам и ми рекоа дека е пукнат дисплејот но не се гледа и нема гаранција на тоа.
  Јас пукнатина не видов никаде на дисплејот ????
   
 2. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.865
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Внатрешно е пукнат екранот, можеби стаклото тачот горе не е ама екранот внатрешно е ... механичко оштетување е и нормално да не ти признаат
   

Сподели преку: