VIP со нови тарифи

Дискусија во форумот 'Македонија и свет' започната од TaleNT, 15 апр 2013.

 1. TaleNT

  TaleNT Активен Член

  Член од:
  21 јан 2012
  Мислења:
  290
  Допаѓања:
  99
  Поени од трофеи:
  28
  Vip Постпејд без обврски

  плус неограничено во Vip, 200 мин. кон сите мрежи и 3G интернет за 379 ден. месечно!

  Нов Vip Постпејд без обврски - Vip Free+
  Само со Vip за првпат имате можност да изберете постпејд тарифен модел без обврски, а притоа да уживате во слободна комуникација! Изберете го тарифниот модел Vip Free+ M, и за неверојатно ниска претплата од 379 ден. месечно добијте неограничени разговори во мрежата на Vip, 200 минути за разговори кон сите национални мрежи, како и 3G интернет со 100 MB вклучен интернет сообраќај. Сето тоа го добивате со претплатнички договор без договорна обврска, само со SIM картичка.
  Vip.JPG
   
  Војвода, христијан, zokimk и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Интересна новина. Ова го воведе Т-мобиле прв на американскиот пазар и веднаш еве вчера имаше реакција и од најголемиот оператор во Америка - Веризон. Дај Боже и кај нас да предизвика малце движење на пазарот.
   
  На zokimk му/ѝ се допаѓа ова.
 3. TaleNT

  TaleNT Активен Член

  Член од:
  21 јан 2012
  Мислења:
  290
  Допаѓања:
  99
  Поени од трофеи:
  28
  Може стравуваат од новиот виртуелен оператор ? Инаку сигурно ке се размрда нешо пошто ако не се лажам и нешто во т-мобиле има некои нови тарифи :D
   
 4. brzi82

  brzi82 Познат Член

  Член од:
  2 фев 2010
  Мислења:
  907
  Допаѓања:
  264
  Поени од трофеи:
  63
  Ова би било добро да го направат и во т мобајл инаку мислам многу добра новина е вака пост пејт без договор и обврски,браво за вип.
   
 5. solo

  solo Член

  Член од:
  20 фев 2010
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  9
  Поени од трофеи:
  18
  ама телефон не следуваааа
   
 6. TaleNT

  TaleNT Активен Член

  Член од:
  21 јан 2012
  Мислења:
  290
  Допаѓања:
  99
  Поени од трофеи:
  28
  Не следуваат односно со доплата од 50,100,200,400 или 800 можеш и телефон да земеш, зависи од тарифата :)
   
 7. El_Makedonero

  El_Makedonero Искусен член

  Член од:
  6 јан 2010
  Мислења:
  1.441
  Допаѓања:
  1.078
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 6
  РОМ/Верзија:
  8.3
  Ако не земеш телефон во т-мобиле не склучуваш никаков договор тоа било од секогаш така, а дека во вип ке ти дадат и телефон по пониска цена од реалата без никаков договор, тоа мислам малце потешко.


  Sent from my iPad using Tapatalk HD
   
  На Klanistok му/ѝ се допаѓа ова.
 8. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Ајде ајде, не ги брани одма :)

  Шала на страна, сите оператори НАБИВААТ цени на телефоните, и после тоа као ти даваат со попуст и ти испаѓа телефонот реална цена уствари.
   
  На El_Makedonero му/ѝ се допаѓа ова.
 9. brzi82

  brzi82 Познат Член

  Член од:
  2 фев 2010
  Мислења:
  907
  Допаѓања:
  264
  Поени од трофеи:
  63
  Епа нели кога правиш да е на постпејд се склучува договор на 24 месеци? И да не земеш телефон пак си на договор. Јас ради тоа не сакав да напрвам договор на оваа тарифата новогодишна 499 што беше,а не ми требаше телефон. Не сакав да се врзувам на 2год. Ако е така како што велиш зошто тоа никој не го кажува и не го пишува никаде како сега вип што го воведоа?
   
 10. cemak_magnet

  cemak_magnet Активен Член

  Член од:
  9 дек 2011
  Мислења:
  303
  Допаѓања:
  88
  Поени од трофеи:
  28
  и јаре и паре немаТ, бидете задоволни што полека се намалуваат цениве за претплата.
   
  На TaleNT му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: