Viber i Whatsup

Дискусија во форумот 'Samsung' започната од ivan2579, 7 фев 2019.

 1. ivan2579

  ivan2579 Член

  Член од:
  7 јул 2011
  Мислења:
  410
  Допаѓања:
  15
  Поени од трофеи:
  18
  Здраво дечки, само што преминав од iPhone на Самсунг. Направив бекап на вибер и whatsap на ајфонот, но не ми дозволува да ги вратам чатевите на самсунгот. Решение?
   
 2. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.483
  Допаѓања:
  2.985
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Не постои опција за жал за трансфер на пораките, затоа што андроид прави бекап во негов формат на Google Drive а iOS на Cloud Drive кој е исто така во посебен формат, сум ги отвори во HEX бекапите, тотално се различни енкриптирани, единствено решение да си читаш стари муабети е да ги експортираш како текст и да си ги читаш преку офис/нотес апликација.
  Ова ми е сага веќе 20 месеци скоро.
   
  На DigitalDreamer му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: