USB Type-C кабел

Дискусија во форумот 'Дополнителна опрема' започната од kic10, 13 окт 2018.

 1. kic10

  kic10 Активен Член

  Член од:
  4 јан 2014
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  200
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Xiaomi MI4C
  Користам веќе повеќе од 2 години Mi 4C, цело време го полнев со оригиналниот полнач се додека не ми се расипа, од тогаш мака мачам со USB кабливе... Во период од 1 година мислам дека имам сменето барем 6-7 кабли, најчесто зимав Gembird од Tehnomarket/Setec, а имам порачувано и од Aliexpress со Ugreen, исто завршија сите...

  Некој што имал сличен ваков проблем или што знае што може да е?
   
 2. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Сакаш rock или baseus и двата се црвени плетен е рок и на рекламата влечат коли со него 2-3А
   
 3. kic10

  kic10 Активен Член

  Член од:
  4 јан 2014
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  200
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Xiaomi MI4C
  Тој ugreen што го имав исто плетен беше ама и тој не траеше повеќе од 1 месец... Ама секако овој е при крај така да морам да зимам некаков, само пиши ми за цена на тие модели и каде ти се наоѓа сервисот.
   
 4. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Поефтина алтернатива ми е на ремакс полначот, кој чини 400 денари RC-050 и 600 денари RC-070 моделите.
   

Сподели преку: