Проблем update idol 3 5.5

Дискусија во форумот 'Alcatel' започната од aleksandar.divitarov, 5 јан 2016.

 1. aleksandar.divitarov

  aleksandar.divitarov ------

  Член од:
  3 јан 2013
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  155
  Поени од трофеи:
  43
  Алкател пуштил апдејт пред 3 месеци за да го фихни крашнувањето на снапчат,месенџер и лагот на некои апликации ,одам во сустем апдејт ми пишува дека ја користам најновата верзија и сеуште ми се крашнува снапчат и има лаг,повеќето го добиле и сега му е во ред.зошто кај мене пишува дека го има најновиот софтвер???
  П.С линк за информации за упдејтот
  http://www.androidcentral.com/alcatel-pushes-update-55-inch-idol-3-performance-fixes-and-more
   
 2. aleksandar.divitarov

  aleksandar.divitarov ------

  Член од:
  3 јан 2013
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  155
  Поени од трофеи:
  43
  читав на интернет доколку е заклучен не добива од серверите на алкател апдејт туку од операторот,ама незнам дали е заклучен бидејќи го немаат повеќе во понудата на т-мобиле
   
 3. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.025
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Дa тoчнo е тoa,aкo е зaклучен брендирaн сoфтвер кoристи oд т мoбиле,oперaтoрoт гo пуштa aпдејтoт,и дa oтклучен тoa не менувa ништo,пoштo пaк истиoт рoм гo кoристи,aкo сaкaш дa видиш дaли е oтклучен стaви другa сим кaртичкa oд вип\oне и ке видиш дaли рaбoти или не.

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
 4. aleksandar.divitarov

  aleksandar.divitarov ------

  Член од:
  3 јан 2013
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  155
  Поени од трофеи:
  43
  ОК дали има некаква информација за апдејт бидејки излезе верзија 5.0.2-006 а јас сум сеуше на 001,има некако начин да инсталирам новата верзија мануелно без да чекам
   
 5. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.025
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Прoбaј преку прoгрaмчетo зa alcatel Pc suite дaли ке ти дaде aпдaте преку негo

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
 6. aleksandar.divitarov

  aleksandar.divitarov ------

  Член од:
  3 јан 2013
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  155
  Поени од трофеи:
  43
  ми вратија од т-мобиле апдејтот го пуштал алкател со соработка со гоогле, иначе пробав о пиши дека користам најнов софтвер
   
 7. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.025
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Епa ти oстaнувa дa чекaш

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   

Сподели преку: