Update на Android TV Box TX3 mini

Дискусија во форумот 'Android' започната од Kapistec, 23 апр 2018.

 1. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.551
  Допаѓања:
  1.036
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy S9 coral blue
  Земав Android Box-Tanix TX3 mini 16гб 2гб рам меморија-OS 7.1.2
  Симнав од страната на Tanix-Box firmware 20171220 (zip) кој треба да го инсталирам преку USB на апликацијата „Update“ (една од опциите).

  Прашањето ми е дали ќе избрише се после апдејтот, пошто со куповината на Tv box-от ми се инсталирани сите потребни апликации како Коди, Мобро, Нетфликс и сл. и некако не ми се прави се одново. Можда со новиот апдејт ќе бидат инсталирани истите работи што би било логично.
  П.С. Може ли со овој апдејт да се брикне уредот?
  Поздрав
   
  Последна промена: 23 апр 2018
 2. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.551
  Допаѓања:
  1.036
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy S9 coral blue
  :КљуЧ:
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 3. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.320
  Допаѓања:
  737
  Поени од трофеи:
  113
  Не го брикна ваљда ;)
   
 4. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.551
  Допаѓања:
  1.036
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy S9 coral blue
  Не друже, туку на IT добив веднаш одговори, ги направив потребните апдејти и се се реши како треба.:)
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: