"Unlocked bootloader" ?

Дискусија во форумот 'Sony Ericsson Xperia [X10-mini-pro]' започната од CopE, 17 мај 2012.

 1. CopE

  CopE Активен Член

  Член од:
  18 јул 2009
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  33
  Поени од трофеи:
  28
  Значи на многу ромови кои ги барав за Х10 мини про,бара да имаш "Unlocked Bootloader" .... може ли некој да ја објасни чекор по чекор постапката? :)
   
 2. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  913
  Поени од трофеи:
  208
  Оди на http://htcdev.com/, регистрирај се и читај што ти пишува ама и работи го тоа што го пишува и ќе го отклучиш Bootloader-от.
   
 3. CopE

  CopE Активен Член

  Член од:
  18 јул 2009
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  33
  Поени од трофеи:
  28
  ама ми дава да одберам кој ХТЦ модел го имам :) ваљда има веза пошто јас имам Сони Ериксон :)
   
 4. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  913
  Поени од трофеи:
  208
  Јас не сум прочитал добро :), ми се спие!
  Ај сега ќе најдам некое решение за тебе.
  Прочитај ПП.
   

Сподели преку: