Unlock на Xperia E3

Дискусија во форумот 'Sony' започната од badhead, 8 мар 2016.

 1. badhead

  badhead Член

  Член од:
  15 мај 2011
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  18
  Дали може некој да ми каже дали може да се отклучи Xperia E3 купена од Т-мобиле и која цена?
   
 2. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.024
  Допаѓања:
  1.503
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Мoжи дa се oтклучи,нa ебaу имaш кoдoви зa тoј мoдел, се движaт oкoлу 24$.
  [​IMG]
  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
 3. badhead

  badhead Член

  Член од:
  15 мај 2011
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  18
  фала
   
 4. tomce.veles

  tomce.veles Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  180
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  18
  mi padna vo raka edna expiria e3 D2203 arno ama zaglavena na boot i ne vleguva vo recavery. Care kako da go uklucam telefonov ....
   
 5. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Ако ти заглавува на бут, не треба да се отклучи туку а се репарира :D

  Пробај Xperia Companion.
   
 6. tomce.veles

  tomce.veles Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  180
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  18
  Не влегува во boot meni. И со Xperia Companion ми вика исклучи го и држи volume down and power и го правам истото и не ми дава Next оти немам драјвери за телефонот и компјутерот не го познава. Симнав едни ама џабе не се подигнува доволно за да го даде на компјутерот. Значи се појавува логово андроид и уште 2 секунди и се гаси и пак одново.
   
 7. aleksandar.divitarov

  aleksandar.divitarov Телефонџија

  Член од:
  3 јан 2013
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  155
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Alcatel Idol 3 5.5
  РОМ/Верзија:
  FlyOS 1.6
  го имав истиот модел ..Пробај со флеш тоол најновата,стави го во флеш мод телефонот (исклучи го,држи на волуме довн мислам беше и поврзи го на пц со кабел )и потоа флешни firmwarе...10-20 мин работа е...а за драјверите преку флештоол можиш да ги ставиш
   
 8. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Има една тема за икспериа Т3 со исти проблеми, ист дефект.
  Ми се има случено некогаш, неколку пати да средиме и да поработат на неколку месеци :)
   
 9. RaymondZes

  RaymondZes Член

  Член од:
  10 мај 2019
  Мислења:
  78
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Телефон:
  89185244397

Сподели преку: