TomTom Europe v1.9 за [iPhone / iPod / iPad]

Дискусија во форумот 'iOS навигации' започната од AtoM-AnT, 19 ное 2011.

 1. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  913
  Поени од трофеи:
  208
  [​IMG]

  Download TomTom Europe v1.9

  Популарната навигација TomTom со нова верзија за iPhone, iPod или iPad, верзијата е v1.9 која можете да ја инсталирате на iOS 4.0 и нагоре.

  Мапи кои што се застапени: AD, AT, BE, CH, CZ, DE, DK, EE, ES, FI, FR, GB, HU, IC, IE, IT, LI, LT, LU, MC, MT, NL, NO, PL, PT, SE, SI, SK, SM, VA, RU (42%), LV (63%), BG (53%), HR (60%).

  Навигацијата ги користи следниве јазици: English, Catalan, Czech, Danish, Dutch, Finnish, French, German, Greek, Hungarian, Italian, Norwegian, Polish, Portuguese, Russian, Slovak, Spanish, Swedish, Turkish
  За жал Македонија пак не е целосно застапена, дури и во новите мапи на TomTom v880.... кои излегоа на 15.11.2011 Македонија е само делумно застапена, добро е што барем не пишаат како Македонија.

  [​IMG]

  Застапеност на улици во Скопје:

  [​IMG]

  Картата на Македонија:

  [​IMG]
   
 2. Krimi

  Krimi Keep The Moving™

  Член од:
  29 дек 2008
  Мислења:
  129
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  18
 3. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  913
  Поени од трофеи:
  208
  Тоа не знам да ти кажам, немам iPhone а еден од оние што можат да ти дадат одговор е членот salt.
   
 4. salt

  salt Symbian old school

  Член од:
  1 мар 2008
  Мислења:
  441
  Допаѓања:
  131
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Galaxy S5
  РОМ/Верзија:
  6.01
  Jailbreak ti treba za da mozes da instaliras krakovan softver.
  Inaku ne ti treba Jailbreak no ke trebs da si ja kupis programata legalno mislam nekade okolu 80$


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   

Сподели преку: