The Walking Dead - сезона 5

Дискусија во форумот 'Забава и култура' започната од Torte Mobile, 14 окт 2014.

 1. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.979
  Допаѓања:
  3.914
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  [​IMG]

  На 12.10 после околу 4 месеци пауза излезе петата сезона на The Walking Dead ...
  Првата епизода беше бобастична и полна со акција, па натака ќе видиме како ќе се одвиваат дејствијата, не очекував дека толку брзо ќе се ослободат од терминус, мислев ќе се "мачат" цела сезона :) ама супер е вака поинтересно ќе биде

  Давајте ги вашите мислења

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На RagingDemon, NeNo-94 и Bumblebee им се допаѓа ова.
 2. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Топ, пишав ја и у предходната тема.
  Оваа сезона очекувам да биде најјака..
  Ако продолжи да биде како што почна ке биде баш бомбастична :p


  Sent from my iPhone 5S using Tapatalk
   
 3. Cakii

  Cakii Супер Модератор

  Член од:
  20 фев 2011
  Мислења:
  742
  Допаѓања:
  1.424
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy S7 Edge
  РОМ/Верзија:
  Android 6.0.1
  Одлична беше првата епизода,преполна со акција,само малку безвезе ми беше колку лесно падна Терминус..Сепак опстанал од почетокот,а сега немаше никој надвор за заштита на градот..Се на се одлична епизода,само со оваа замерка
   
 4. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Бројките велат дека првата епизода од петтата сезона ја погледнале 17,3 милиони гледачи. Колку за споредба, првата епизода од минатата сезона ја погледнале 16,1 милиони гледачи.
   
 5. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  Абе не праете спoилери :)
   
  На Cakii и Bumblebee им се допаѓа ова.
 6. Cakii

  Cakii Супер Модератор

  Член од:
  20 фев 2011
  Мислења:
  742
  Допаѓања:
  1.424
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy S7 Edge
  РОМ/Верзија:
  Android 6.0.1
  Нека напишат во името на темата пошто сега кога ќе почнат да излегуваат и другите епизоди ќе чури од споилери овде хахах
   
 7. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.142
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Леле, сум пропуштил ова со 5та сезона... Сеа ќе седнам да изгледам што се дешава.

  Ама многу е тапа, веќе имам заборавено како заврчи 4та сезона..
   
  На NeNo-94 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Топ е, гледај ја, мада и по троу-бековите од минатите епизоди ке ти текне одприлика што како се дешавало :D
   
  На христијан му/ѝ се допаѓа ова.
 9. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.142
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Некако очекувам дека опасно глуп крај ќе има серијава.. Иначе ги гледав сите 3 епизоди, топ се..
   
 10. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.100
  Допаѓања:
  4.378
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  Како ќе заврши не се знае, ја снимаат по стриповите, а стриповите се феноменални и уште ги пишуваат. Серијата натаму е уште поинтересна

  Sent from my Nexus 5
   

Сподели преку: