Telefon ST-N5 od Setec

Дискусија во форумот 'Кинески брендирани телефони и копии' започната од MI6, 1 јун 2017.

 1. MI6

  MI6 Член

  Член од:
  1 јул 2012
  Мислења:
  32
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Vo Setec se prodava ovoj telefon so cena od 5200 denari. Telefonot ima 2GB ram, 5.5 inci , 3G i dosta e tenok 7,5cm.
  Na internet ne mozam da najdam nisto podetalno za ovoj telefon i za proizvoditelot.
  Dali nekoj ima iskustvo so ovoj telefon.
  Pozdrav
   
 2. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.865
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Затоа што е кинез и е направен за сетек - ст
  т.е. измислена марка, ако сакаш MI6 ќе биде телефонот само нарачај количина

  отиди види го, за тие пари и спецификации не очекувај квалитет
   
 3. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.489
  Допаѓања:
  1.739
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Истави се настрана. Купи си Леново за 6К.
   
  На deanMKD му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ivan88

  ivan88 Искусен член

  Член од:
  29 авг 2008
  Мислења:
  1.239
  Допаѓања:
  758
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7+, Lumia 640
  РОМ/Верзија:
  iOS 10.1, Windows 10
  Хм...и јас мислев дека ST e измислен бренд ама можеби не е така, освен ако не го украле и логото. Еве еден time keeper со истото лого и бренд.[​IMG]
   

Сподели преку: