TeleAtlas Europe Q2 2011 iGO8 / Primo [TomTom][Maps and Pois]

Дискусија во форумот 'iGO My Way' започната од AtoM-AnT, 18 сеп 2011.

 1. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  913
  Поени од трофеи:
  208
  [​IMG]

  Веднаш после Navteq и TeleAtlas ги презентира своите мапи за вториот квартал од 2011 година, линкот го имате овде па симнете ги и споредете ги со тие на Navteq.

  За тие што немаат трпение мапите и POI можат да ги симнат од овој торент ;)

  Знам дека некој ќе праша, зошто TeleAtlas кога горе пишува TomTom, тоа е дека TomTom ја купи компанијата TeleAtlas, мапите си немаат ништо со тие од TomTom.
   
  На salt му/ѝ се допаѓа ова.
 2. inkognito

  inkognito Член

  Член од:
  31 јан 2013
  Мислења:
  100
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  18
  атом- дали може lang i voice на српски за igo primo 9.6.7.2 480x854 ili 800
  поз
   

Сподели преку: