T-mobile Move Balance

Дискусија во форумот 'Huawei Smart Phones' започната од ace_ohrid, 17 дек 2011.

 1. ace_ohrid

  ace_ohrid Член

  Член од:
  13 дек 2009
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  8
  Здраво друштво. Гледам во т-мобиле имаат на понуда т-мобиле телефонче, ме интересираше дали некој веќе го имат користено и како е задоволен, сакам да го купам само на интернет мн малку податоци можам да најдам за него
   
 2. Tomekk

  Tomekk Познат Член

  Член од:
  29 авг 2009
  Мислења:
  503
  Допаѓања:
  299
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Alcatel Idol 3 5.5
  РОМ/Верзија:
  AOSP Extended 7.1.2
  Тешко некој да го има, го има во понудата на т-мобајл.
  Телефонот го произведува Huawei.

  Мислам дека телефонов на видеото е тој, под различни имиња го има, секој оператор става свое име на телефонов :pos:  Мислам дека овие спецификации ги има, незнам точно кој модел е на huawei.
  http://www.gsmhelpdesk.nl/en/specs.php?id=3500
   
 3. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.415
  Допаѓања:
  2.942
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Damn... e ова е опасно достигнување на Хуавеј.
   
 4. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.402
  Допаѓања:
  2.076
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  За овој ли се работи? Ако е тој тогаш е на Алкател.
  Edit: Сори, не бил тој сега го видов на т-мобиле сајтот..
   
 5. ivan1real

  ivan1real Активен Член

  Член од:
  13 апр 2010
  Мислења:
  165
  Допаѓања:
  81
  Поени од трофеи:
  28
  Добро изглеа телефонов а е доста ефтин.
   
 6. Schhh87

  Schhh87 Активен Член

  Член од:
  21 мар 2009
  Мислења:
  982
  Допаѓања:
  109
  Поени од трофеи:
  43
  Абе ефтин, ама колку е квалитетен... вака добри спецификации, ама шо ако ти се расипи за нецела година
   
 7. brzi82

  brzi82 Познат Член

  Член од:
  2 фев 2010
  Мислења:
  907
  Допаѓања:
  264
  Поени од трофеи:
  63
  А колку пари е ?
   
 8. Ilijar

  Ilijar Нов член

  Член од:
  19 дек 2011
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
 9. dulemk

  dulemk Активен Член

  Член од:
  1 ное 2008
  Мислења:
  451
  Допаѓања:
  30
  Поени од трофеи:
  28
  Мислам дека е овој телефон.

  T-Mobile Vivacity

  има 800 MHz и затоа нема флеш, има само мултитач за 2 поинти, 512 рам.

  Е сега цената е многу ниска за него, така да и јас се мислам за него додека чекам нешто поасално да искочи.
   
 10. banjifiko

  banjifiko Познат Член

  Член од:
  16 мај 2008
  Мислења:
  1.279
  Допаѓања:
  230
  Поени од трофеи:
  63
  Не ќе да е тој. Move-то има усб приклучок од долната страна, Vivacity има од страна.
   

Сподели преку: