System проблем

Дискусија во форумот 'HTC' започната од bubeto, 8 окт 2016.

 1. bubeto

  bubeto Hardcore™

  Член од:
  11 дек 2008
  Мислења:
  203
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  16
  Другари јас имам проблем. Од TWRP на Desire 620 избришав се вклучувајќи и систем, а не напраив бекап. Пробав све шо има по нет, и друго recovery, друг boot, друг system или зип да флешнам со фастбоот ама ништо од тоа не спаси ситуација и моментално си имам само TWRP recovery и неможам ни еден ром да инсталирам на сите ми дава ерор веројатно поради што нема систем кај да го впише.
   
 2. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Пример да објаснам ако едната кола нејќе да пали поради изпразнет акумулатор и што ќе направиш ?? За почеток поврзи се со друг акумулатор од другата кола и ќе запали! Истото и со Дезајрот 620 затоа однеси го во сервис па тие ќе го флешнат. ;)
   

Сподели преку: