Sygic Truck Navigation v13.1.0 Final Full Android

Дискусија во форумот 'Андроид навигации' започната од AtoM-AnT, 30 апр 2013.

1. AtoM-AnT

AtoM-AnT Модератор

Член од:
    26 мар 2010
    Мислења:
    2.187
    Допаѓања:
    919
    Поени од трофеи:
    208

Конечно се појави и камионска навигација за Андроид од Sygic, за многумина членови кои што имаат Андроид телефони ќе биде од голема помош.

Како да ја инсталирате навигацијата?

1. Симнете го овој фајл Sygic Truck Folder, во него се наоѓа една папка со име Sygic Truck, ја копирате и ја ставате во меморијата на вашиот телефон
    2. Доколку имате веќе Sygic навигација во вашиот телефон можете да го копирате фолдерот Maps во кој се сместени сите мапи или ако ги немате можете да ги симнете од овој торент и овој фолдер ставете го во фолдерот Sygic Truck.
    3. Симнете го овој фајл Sygic Truck Navigation, инсталирајте го и со тоа можете да ја стартувате вашата навигација.
    4. Во случај да не ви ги препознава мапите тогаш ќе го ставите фајлот content во фолдерот maps, фајлот content е прикачен како додаток.
    5. Доколку сакате сами да си симнете најновите мапите во како додаток го имате Sygic Downloader.

Пасворд: gsmmacedonia

Прикачени податотеки:

На macko_^ и vlatko.donev им се допаѓа ова.
  2. macko_^

macko_^ Член

Член од:
    28 јан 2009
    Мислења:
    30
    Допаѓања:
    1
    Поени од трофеи:
    8
    Здраво, ај Ве молам кажете ми како се симнува од овие мирор линкови затоа што никако неможам да успеам да ги симнам фајловите. Благодарам

3. AtoM-AnT

AtoM-AnT Модератор

Член од:
    26 мар 2010
    Мислења:
    2.187
    Допаѓања:
    919
    Поени од трофеи:
    208
    Колку Download гледаш?
    На кој и да кликнеш ќе го даунлодираш тоа што треба ;)

Sent from my HTC One using Tapatalk 2

Прикачени податотеки:

На macko_^ му/ѝ се допаѓа ова.
  4. macko_^

macko_^ Член

Член од:
    28 јан 2009
    Мислења:
    30
    Допаѓања:
    1
    Поени од трофеи:
    8
    Пробувам ама или прекунува кога ќе дојде до одреден процент или ми бара триста работи да инсталирам за да почнам да симнувам, а не сум во Мк и ако закачам нешто ќе останам без компјутер. Ако има торент најдобро ќе биде, или предложи ми од кој сајт да го симнам од каде што нема да прекине со данлоуд.

п.с. од кога ќе средам бришете коментариве :)

5. AtoM-AnT

AtoM-AnT Модератор

Член од:
    26 мар 2010
    Мислења:
    2.187
    Допаѓања:
    919
    Поени од трофеи:
    208
    Дали ги проба сите сервери?

6. macko_^

macko_^ Член

Член од:
    28 јан 2009
    Мислења:
    30
    Допаѓања:
    1
    Поени од трофеи:
    8
    готово ја симнав, мислам дека е трајал верзија, инсталирав па чекам мапиве од торентот да се симнат и ќе ја тестирам, утре сум германија па ќе пишам како се понаша за мостеви забрани и сл.

7. AtoM-AnT

AtoM-AnT Модератор

Член од:
    26 мар 2010
    Мислења:
    2.187
    Допаѓања:
    919
    Поени од трофеи:
    208
    Симни ги преку Map Downloader, секогаш се симнуваат последните мапи што се излезени.

8. macko_^

macko_^ Член

Член од:
    28 јан 2009
    Мислења:
    30
    Допаѓања:
    1
    Поени од трофеи:
    8
    неможам да најдам каде се поддесуваат параметри за камион, вака под дифолт како што е не е добра

9. AtoM-AnT

AtoM-AnT Модератор

Член од:
    26 мар 2010
    Мислења:
    2.187
    Допаѓања:
    919
    Поени од трофеи:
    208
    Каде ја тестираше, не покажува ниски мостови, те води по патишта забранети за камион или што не функционира како што треба?

10. macko_^

macko_^ Член

Член од:
    28 јан 2009
    Мислења:
    30
    Допаѓања:
    1
    Поени од трофеи:
    8
    Ја пробав во холандија, не ми се допадна, ме води како за кола, сега од 1ви јуни сум низ цела европа околу 2,5 месеци и ќе имам можност да ги испробам сите навигации и заедно ќе ги рангираме со цел да се одбере најдобра,. Некои колеги се задоволни од Igo, јас сум го пробал и често знае да утне мост, АДР забрана тесни улички и сл. најверојатно ги немам правите фајлови за се да функционира беспрекорно, ако може да се стави гармин на андроид мислам дека ќе нема промашај

Сподели преку: