НОВО Sygic 2019 Full

Дискусија во форумот 'Андроид навигации' започната од pece1069, 2 јул 2019.

 1. pece1069

  pece1069 Нов член

  Член од:
  16 авг 2011
  Мислења:
  28
  Допаѓања:
  7
  Поени од трофеи:
  3
  Оваа е според мене најдеталната и најдобра навигација за андроид...
  Активирана е целосно а притоа имате можност за симнување на најновите мапи во реално време.

  Инструкции за инсталација:

  1. Одзиповајте ја датотеката
  2. Копирајте го com.sygic.aura фолдерот во Android односно data фолдерот
  3. Инсталијате го apk фајлот и тоа е се

  https://www.file-up.org/vtnp8kxhhu6b
  Sygic FULL.rar - 186.2 MB

  *Совет: притиснете повеќе пати за Free download и затворајте нови табови не ви требаат тие... ќе добиете Create download link и потоа Click here to download (на ова задржувате за save as или download link и сл.)
   
  Последна промена: 2 јул 2019
  На dino_bt и vlatko.donev им се допаѓа ова.
 2. pece1069

  pece1069 Нов член

  Член од:
  16 авг 2011
  Мислења:
  28
  Допаѓања:
  7
  Поени од трофеи:
  3
  Screenshot_20190702-182958_Sygic.jpg
  --- Споено дупло мислење, 3 јул 2019 ---
  Screenshot_20190702-182842_Sygic.jpg
   
  На goran му/ѝ се допаѓа ова.
 3. pece1069

  pece1069 Нов член

  Член од:
  16 авг 2011
  Мислења:
  28
  Допаѓања:
  7
  Поени од трофеи:
  3
  Да нема забуни...
   

  Прикачени податотеки:

  На dino_bt и goran им се допаѓа ова.
 4. vlatko_1984

  vlatko_1984 Член

  Член од:
  13 авг 2010
  Мислења:
  99
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  8
  има ли оваа навигација опција да пребарувас по адреса и по куќни број , ми ги дава само улиците , а броевите никаде ги нема , помош ?
   
 5. pece1069

  pece1069 Нов член

  Член од:
  16 авг 2011
  Мислења:
  28
  Допаѓања:
  7
  Поени од трофеи:
  3
  Има да...Кога ја пишуваш улицата го допишуваш и бројот како во примерот што ти го посочувам подолу, или ако го нема тој број, можеш да си провериш на мапата и да го избереш најблискиот број...
  Инаку Sygic ги има сите поголеми објекти,фирми(обемни POI) односно локации, повеќе од кој и да е друг софтвер за навигација. Додека на другите навигации внесуваш град па дури и општина, потоа улица и број, тука е многу поедноставно, ја внесуваш само улицата и бројот и ти ја покажува во резултат...[​IMG][​IMG]

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
 6. Sashasum

  Sashasum Член

  Член од:
  26 фев 2010
  Мислења:
  32
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  8
  Здраво
  Да точно добра е оваа навигација.
  Да прашам, како се апдејт.мапите, затоа што на пример, мислам дека го нема новиот автопат од Скопје до Штип...
   
 7. pece1069

  pece1069 Нов член

  Член од:
  16 авг 2011
  Мислења:
  28
  Допаѓања:
  7
  Поени од трофеи:
  3
  Здраво
  Автоматски кажува кога има апдејт за мапата мислам. А го има ли на други навигации новиот автопат пошто не сум возел до сега натаму,незнам.

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
 8. dino_bt

  dino_bt Искусен член

  Член од:
  30 дек 2011
  Мислења:
  743
  Допаѓања:
  805
  Поени од трофеи:
  158
  Фала за навигацијава. Пробана работи одлично. И до сега користев SYGIC но ланската верзија која не ми даваше да направам апдејт на мапите.
   
 9. vlatko_1984

  vlatko_1984 Член

  Член од:
  13 авг 2010
  Мислења:
  99
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  8
  ne mi gi dava [​IMG]

  Sent from my U18 using Tapatalk
   
 10. vlatko_1984

  vlatko_1984 Член

  Член од:
  13 авг 2010
  Мислења:
  99
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  8
  Da ne treba nesto da se podesi ja si.nav ovaa verzija , no kukni broevi ne mi dava , i mapite se tie sto mi gi dade avtomatski da gi simnam , da ne ima drugi mapi slucajno da se simnat

  Sent from my U18 using Tapatalk
   

Сподели преку: