Swiss Manager Elite 2.0

Дискусија во форумот 'UIQ' започната од Domecot, 7 јул 2009.

 1. Domecot

  Domecot Нов член

  Член од:
  11 авг 2008
  Мислења:
  841
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  0
  Најновата и за жал последна верзија на Swiss Manager за UIQ3 бидејќи како што сите знаеме UIQ умре.
  Оваа верзија е наусовршената и најдобрата. Многу е лесна за користење и има големи промени во неа.

  [​IMG]
   

  Прикачени податотеки:

 2. Whathell

  Whathell Нов член

  Член од:
  10 мар 2009
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Како бе UIQ умре ?
   
 3. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Нема да го вградуваат во телефоните, подобар е симбианот што го ставија за првпат на 5800, подобро се покажа. Така Domecot?
   
 4. Domecot

  Domecot Нов член

  Член од:
  11 авг 2008
  Мислења:
  841
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  0
  Не. UIQ умре од две причини. Едната е што Сони Ериксон одлучија да се фокусираат на WinMo и Android, а другата е светската криза и мораа да отпуштат вработени. 2000 вработени да бидам попрецизен. Се знаеше дека UIQ ќе умре кога излегоа Хпериа и Андроид.
   
 5. mjakimovski

  mjakimovski Нов член

  Член од:
  14 јун 2009
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Има ли crack или сериски број за овој Swiss Manager ???
   
 6. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.543
  Допаѓања:
  1.390
  Поени од трофеи:
  178
  За овој уште нема. Излезе и 2.10 али усште не се кракувани ќе мора да почекаме или па воопшто нема да ги кракуваат.
   
 7. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.543
  Допаѓања:
  1.390
  Поени од трофеи:
  178
  Пробав да го кракувам овој најновиот ама симбианецот мој само заврши да морам да го апдејтирам со СЕУС. ГИ пробав начините на кои беше кракуван 1.7 ама ништо не иде. CPS си ја научиле лекцијата. Проблемот е што UIQ веќе нема да се користи па полека и оние кои највеќе работеа на UIQ од страна бавно почнаа да се повлекуваат и да се фокусираат на нешто друго.
   

Сподели преку: