Sto ako vi se javuvaat hieroglifi? Што ако ви јавуваат хиероглифи?

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Jane, 3 фев 2008.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Dokolku vi javuva hieroglifi na forumov, odnosno nemozete da citate nisto od toa sto e napisano na kirilica napravete go slednovo.

  Dokolku koristite Mozila Firefox izberete od menito:
  View -> Character Encoding -> Cyrilic (Windows-1251)

  Dokolku koristite Internet Explorer izberete od menito:
  View -> Encoding -> Cyrilic Windows

  -------------------------------------------------------------------------------

  Доколку ви јавува хиероглифи на форумов, односно неможете да читате ништо од тоа што е на кирилица направете го следново.

  Доколку користите Mozila Firefox изберете од менито:
  View -> Character Encoding -> Cyrilic (Windows-1251)

  Доколку користите Internet Explorer изберете од менито:
  View -> Encoding -> Cyrilic Windows

  P.S. морам и на латиница зашто ако имате хиероглифи нема ништо да разберете од кирилицата:pos:
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: