Steve Ballmer се повлекува од својата функција

Дискусија во форумот 'Македонија и свет' започната од NeNo-94, 23 авг 2013.

 1. NeNo-94

  NeNo-94 iModerator

  Член од:
  7 окт 2011
  Мислења:
  1.041
  Допаѓања:
  743
  Поени од трофеи:
  113
  Microsoft денес изјави дека Steve Ballmer ќе се повлече од својата функција во наредните 12 месеци. Ballmer ќе продолжи да ја извршува својата должност како извршен директор се додека не се најде соодветна замена.
  “Никогаш нема точно време за ваква промена, но сега е вистинско време”, изјави Ballmer во денешното обраќање.
  Ballmer се приклучи на Microsoft во Јуни 1980 како прв бизнис менаџер на компанијата, а во следните 20 години има работено на различни дивизии вклучувајќи и развивање на оперативни системи, продажба и подршка. Тој беше назначен за извршен директор на Microsoft во Јануари 2000 кога Bill Gates го напушти местото.

  Вакви нешта ќе ни недостига од човеков:
   
  На DigitalDreamer му/ѝ се допаѓа ова.
 2. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.505
  Допаѓања:
  2.581
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  Никад не сум го сакал овој му е*ам матер


  Sent from my Telegraph
   
 3. NeNo-94

  NeNo-94 iModerator

  Член од:
  7 окт 2011
  Мислења:
  1.041
  Допаѓања:
  743
  Поени од трофеи:
  113
  Што му фали бе.. Гледај колку смирен тип е :D
   
  На username и goth50 им се допаѓа ова.
 4. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.142
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Фала богу дочекав вакво нешто... Толку голем кретен и идиот не сум видел до сеа...
   
  На goth50 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.505
  Допаѓања:
  2.581
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  Значи типов е обичен лихвар со случајно дел од бизнисот станал. Ниту смисла ниту визија ниту разбирање за технологија имал.


  Sent from my Telegraph
   
 6. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.764
  Допаѓања:
  1.337
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  На кој кретен мислите ? Ако е за Балмер е па навистина е малку откачен додека за Стив Џобс некако ми изгледа смирен и сталожен,но во себе има голем бес кога нешто не му оди како што треба :)


  Sent from my iPad 3 using Tapatalk HD
   
 7. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
 8. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.142
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Па темава е за Стив Балмер, не за Џобс... Така да за Балмер збориме, а како и да е, само види го видеото и јасно е за кој се збори... :)
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.764
  Допаѓања:
  1.337
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Па тоа викам откачен и види на видеово и воопшто не му доликува годините небаре како да се наоѓа во Вудсток во 70-та година,а не промоција за Виндоус Фон:D
   
  На христијан му/ѝ се допаѓа ова.
 10. naumdb

  naumdb Познат Член

  Член од:
  29 ное 2008
  Мислења:
  600
  Допаѓања:
  421
  Поени од трофеи:
  63
  За нигде e човекот, не знам како стигнал до таму. Сепак мислам дека некаде прочитав дека многу се грижел за своите вработени, па можеби и поради тоа беше на врвот на Microsoft.
   
  На RagingDemon му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: