РОМ ST 30-4R (Android Box)

Дискусија во форумот 'Електроника' започната од NERDy, 9 ное 2017.

 1. NERDy

  NERDy Нов член

  Член од:
  9 ное 2017
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  G955F
  Здраво на сите,
  боксчево е на мои комшии но има „падна“ андроидот. Гаранција загината па не можат да го однесат на сервис во сет.

  Ако некој го има, дали ќе можи dump од firmware-от да направи за да го кренам од мртвите? Лесно е, ако требаат инструкции, седам на располагање.
  Точен SoC не се знај бидејќи не можам да го извадам heat-sink-от, залепен е со некаква гума. По интернет има вариации со RK3128T, RK3126, RK3188 и слично.
  Rkdumper вели RK3128 2207:310c. Идентификација на плоча: XT-F5-V11, датум: 20150407.

  Генерички бокс е, го најдов под друго име, но firmware-от не одговара.

  Линк до сет
   

Сподели преку: