Spigen NEO HYBRID za Samsung S4

Дискусија во форумот 'Дополнителна опрема' започната од Kapistec, 7 мар 2014.

 1. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.524
  Допаѓања:
  1.027
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy 10 white
  Има ли во Скопје да се најде оригинална Spigen NEO HYBRID za Samsung S4 и по која цена.
  ImageHandler.jpeg
  Поздрав
   
 2. El_Makedonero

  El_Makedonero Искусен член

  Член од:
  6 јан 2010
  Мислења:
  1.409
  Допаѓања:
  1.061
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 6
  РОМ/Верзија:
  8.3
  Од aliexpress имам 3 нарачано од spigen по 5-6 долари, и 100% сум сигурен дека се оригинал иако мислев дека не се со оглед на тоа колку им е цената по 40 долари


  Sent from my iPhone 5S (gray) using Tapatalk
   
 3. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.524
  Допаѓања:
  1.027
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy 10 white
  Ама не знаеш кога ти стигаат или.......
   
 4. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Друже,
  Јас си нарачав од алиекспрес иста ваква за Ноте 3 4 и пол долари ми стигна за 14 дена точно,99,9% верно на оргиналот ептен ми се свиѓа.
  У тие spigen slim armor се добри,тие се со гумени копчиња neo hybrid се со пластични сребрени копчиња.
  Сеа планирам за нексус 5 да нарачувам,ептен кеиф ми напраија футроливе.
  Највеќе што се чека е 60 дена бар така пишува,али мислам за 15 дена ќе ти стигне.

  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   
  На Kapistec му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  99,9% се исти како оргиналот,само натписот од страна neo hybrid или slim armor e со друг фонт,
  задниот spigen натпис/амблем е ист/идентичен на оргиналот.
  Eптен квалитетни футроли .
  Со оглед дека се 4-5 долара топ се.

  И мене ми беше страв да не се тапа,
  ама мнооогу се добри,се изненадив.

  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   
  На Kapistec му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.524
  Допаѓања:
  1.027
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy 10 white
  По огласиве најдов слим амор (копија и оригинал) ама некако нео хибридов му прави бољи дизајн на телефонот (барем на слика). Ако нарачам од Алиекспрес веројатно дур стигне ќе го сменам можда телефонот:). Ако не сменам футрола тогаш ќе мора мобилен.:ТелефоН:Позз друже
   
 7. Bozo

  Bozo Seduce and destroy

  Член од:
  20 дек 2009
  Мислења:
  509
  Допаѓања:
  62
  Поени од трофеи:
  28
  Иам ја за ноут 3ка 4 долари ја платив одлична е само единствена маана е тоа лајсната е многу нежна и лесно кршлива ако е извадена од телфонот
   
 8. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Штознам,
  нео хибрид за Ноте 3 не е толку осетлива
  Телефонот го ставам и вадам со ставена лајсна никоаш не ја вадам лајсната.
  Сеа за сеа е како нова.

  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   
 9. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.524
  Допаѓања:
  1.027
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy 10 white
  Ги видов и двете Спиген слим армор (оригинал и копија) и не ме бендисаа за С4. Некако се гломазни и копијата е прилично крута на копчиња додека оригиналот е подобар ама не е за мој вкус. Сепак мислам Нео хибрид подобро би легнала на С4.
   
 10. El_Makedonero

  El_Makedonero Искусен член

  Член од:
  6 јан 2010
  Мислења:
  1.409
  Допаѓања:
  1.061
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 6
  РОМ/Верзија:
  8.3
  За Note 3 има многу топ футроли од spigen, да го имам тој модел одма си нарачувам, за 5/5s две имам и уште две нарачав мислам дека немам потрошено повеќе од 20 долари за сите и сеуште мислам дека и тие се оригинал или нешто што е 99% слично на ориганолот


  Sent from my iPhone 5S (gray) using Tapatalk
   

Сподели преку: