Sony Xperia XA

Дискусија во форумот 'Sony' започната од kikioo_pp, 6 мар 2018.

 1. kikioo_pp

  kikioo_pp Член

  Член од:
  22 јун 2012
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  8
  Здраво на сите, сакам да прашам искуства со Sony xperia XA, дали вреди да го користам пошто ќе ми дадат од ВИП нов таков како замена за друг модел (Xperia M4 aqua) телефон кој што не се правеше на сервис.

  Е сеа некако после тоа што ми се случи со М4-кава ми е страв да користам било каков Sony па затоа сакам да ми кажете искуства со XA моделот?
   
 2. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.865
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Подобар е од М4 кој е на прво место најлош фон
  Мада ако можеш продади го и смени бренд
   
  На kikioo_pp му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Јас би ги ставил во иста канта и двата, во секој случај тој ти е изборот. Се надевам ХА-во ќе се покаже со помалку дефекти, иако веќе почнаа да доаѓаат со рандом дефекти као не чита сим, губи мрежа, не полни правилно, рестартирање/греење (јес да 6 само до сеа, али сепак лошо е ко за година дена стар уред) сепак сони од средна класа, не е направен ни да си ја издржи гаранцијата, иако познавам луѓе што се задоволни од м2ки и м4ки :)
   
  На kikioo_pp му/ѝ се допаѓа ова.
 4. kikioo_pp

  kikioo_pp Член

  Член од:
  22 јун 2012
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  8
  Ќе го продадам, неќам да ризикувам а и како шо гледам по презентации на Youtube исто така е и мн спор во споредба со кој и да било друг модел од негов ранг...
   
 5. Pavaroti

  Pavaroti Член

  Член од:
  5 мај 2011
  Мислења:
  80
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Sony XA2
  Xa e mnogu star model da bese xa1 ili xa2 drug muabet bi bil. Jas cekam xa1 ili xa2 od telekom. Inaku momentalno imam t3 i go koristam povekje od 3 godini :) ....upotrebuvanje sekojdnevno: strava, navigacija za letuvanje i zimuvanje, net preku cel denznaci stalno optereten maksimum. Zamerka kon sony imam samo sto po nekoe vreme so bagovi preku update go rusat telefonot pa mora da se menuva softver na nekoja nedela.
   
 6. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Зар нема ли друг избор да одбереш?


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
 7. kikioo_pp

  kikioo_pp Член

  Член од:
  22 јун 2012
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  8
  За жал не, телефонот е пратен дирекно од МОБИКО така да нема бнираже...
   

Сподели преку: