Sony Xperia Tipo заглавен на бут лого.

Дискусија во форумот 'Sony Ericsson' започната од darentie, 8 ное 2013.

 1. darentie

  darentie Искусен член

  Член од:
  15 дек 2009
  Мислења:
  1.643
  Допаѓања:
  1.179
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 6
  Телефонов не е мој, не е рутиран. Наводно инсталирана е апликација по име Viber Online за после тоа телефонот да се исклучи и веќе да не се вклучи. Нема мемориска... пробав со Sony PC Companion демек има некој начин да се оправи ама ништо. Некоја идеја како да го средам?
   
 2. milcevmartin

  milcevmartin Активен Член

  Член од:
  9 јан 2013
  Мислења:
  443
  Допаѓања:
  199
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone 6
  Влегува во рикавери?
   
 3. darentie

  darentie Искусен член

  Член од:
  15 дек 2009
  Мислења:
  1.643
  Допаѓања:
  1.179
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 6
  Не.
   
 4. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.865
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Пробај со ова ...

  Hard Reset SONY XPERIA TIPO ST21i & ST21i2 with Flashtool applications.
  1. Flashtool applications have to be installed in you computer and ready with data cable
  2. Make sure XPERIA TIPO ST21i & ST21i2 battery is charge properly or full charge
  3. Power off XPERIA TIPO ST21i & ST21i2
  4. Boot XPERIA TIPO ST21i & ST21i2 to flashmode with using: Volume Down Button and connect to USB cable at No.1 above
  5. Follow the menu at you computer display, it is easy to understand the steps.
   
 5. alekcacko

  alekcacko Активен Член

  Член од:
  31 авг 2012
  Мислења:
  805
  Допаѓања:
  153
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  LG L50 213N
  РОМ/Верзија:
  4.4.2 Stock
  Штом телефонот дава било каков знак дека работи, т.е дека вибрира, свети лијаличката и н, телефонот можеш да го поправиш. Со флештоолс за напц или ќе реинсталираш фирмвер, или ќе го форматираш телефонот. Ама ако не дава воопшто знак, не ни се уклучува, е тогаш само сервис.
   
 6. Alumen :)

  Alumen :) Активен Член

  Член од:
  8 апр 2012
  Мислења:
  459
  Допаѓања:
  116
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Huawei Ascend P7
  РОМ/Верзија:
  4.4.2/EMUI 3.0
  Случајно да не си на Windows 8? Еднаш ми се случи од Windows 8 со PC Companion да поправам вака, и не ми функционираше. Ако си во можност можеш да пробаш од друг компјутер?
   
 7. darentie

  darentie Искусен член

  Член од:
  15 дек 2009
  Мислења:
  1.643
  Допаѓања:
  1.179
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 6
  Не успеав никако. Со флеш тулс бара усб дебагинг мод. Јас не можам воопшто да влезам во рикавери мод.
  --- надополнето: Nov 14, 2013 10:15 PM ---
  На 8-ца е компјутеров, на друг Вин да пробам немам можност.
   
 8. Alumen :)

  Alumen :) Активен Член

  Член од:
  8 апр 2012
  Мислења:
  459
  Допаѓања:
  116
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Huawei Ascend P7
  РОМ/Верзија:
  4.4.2/EMUI 3.0
  Пред некое време (6-8) месеци, неможев да го средам телефонот ниту со PC Companion ниту со Sony Update Service.. Случајно пробав на Windows 7 и си помина. Пробај од кај некој другар, компјутерница ќе го средиш..
   
  На darentie му/ѝ се допаѓа ова.
 9. darentie

  darentie Искусен член

  Член од:
  15 дек 2009
  Мислења:
  1.643
  Допаѓања:
  1.179
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 6
  Ај баш ќе пробам па ќе видиме дали ќе се среди.
   
 10. Alumen :)

  Alumen :) Активен Член

  Член од:
  8 апр 2012
  Мислења:
  459
  Допаѓања:
  116
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Huawei Ascend P7
  РОМ/Верзија:
  4.4.2/EMUI 3.0
  Пиши обавезно, 80% ќе го средиш.
   

Сподели преку: