Sony xperia P

Дискусија во форумот 'Sony' започната од Dule__, 15 авг 2012.

 1. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.813
  Допаѓања:
  6.039
  Поени од трофеи:
  358
  како што гледам дека и ти ќе дојдеш на наше, а од страна лажеш дека е за сестра ти :)

  Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
   
  На Pane-G, iDeposito и goth50 им се допаѓа ова.
 2. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.505
  Допаѓања:
  2.581
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  хаххаха крв да плукам андорид нема да користам пак :) стварно е за сестра ми сеа гледав на нет ревјуат позитивно го оценија за средна класа телефон имало официјален упдатеј, а сестра ми е корисник шо збори пишува пораки слика слуша музика и фејсбук користи хахахха така да супер ќе и е иначе и ајфон има за мобимак аххаха
   
 3. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.813
  Допаѓања:
  6.039
  Поени од трофеи:
  358
  не ти верувам хахаха

  Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
   
 4. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.505
  Допаѓања:
  2.581
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  цццццццц кардаш ако ја зимам андроид ќе го земам најскапиот и најдобриот со перформанси нема со некое мид рејнџ андорид телефонче да се ебавам :) плус ќе частам кај тебе у кафана

  иначе ради андоридот пред некоја година едвај се снајдов се испогубив за сите пари во италија и после тоа ми снема некои битни податоци од телефонот ради сам шо се ресетираше и се зареков никад веќе да не зимам андорид без разлика каков ќе еволуира
   
 5. damJANev

  damJANev Член

  Член од:
  26 апр 2011
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  20
  Поени од трофеи:
  18
  Ама дефинитивно нема „од мајка“ како што имаат Самсунзите, така? Колку што гледам нема ни македонска локализација за интерфејсот ниту за календарот и деновите во неделата :-(
  Како и да е, веќе го земав телефонот за жена ми. Белки ќе се појави некој апдејт на оваа тема во догледно време.
   
 6. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.813
  Допаѓања:
  6.039
  Поени од трофеи:
  358
  ако има 4.1 имаш фабричка мк.тастатура и мк. јазик за телефонот а се додека не излезе 4.1 имаш алтернатива од маркетот да си симнеш мултилинг тастатура со мк. подршка.

  Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
   
 7. hensk

  hensk GSM master

  Член од:
  15 мај 2008
  Мислења:
  3.432
  Допаѓања:
  1.185
  Поени од трофеи:
  208
  тоа смс и разговори е типично за iшит :pos:
   
 8. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.505
  Допаѓања:
  2.581
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  ццц тогаш бесплатно го дадеа 3гс-от, плус сестра ми „нормален„ корисник не е како нас оболена
  п.с. нели ти е срам на стари години да хејташ :Хитлер::) хаххахахахаххах
   
 9. Dule__

  Dule__ Нов член

  Член од:
  3 јун 2011
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  После чекање од август до сега во T-mobile телефонов не го донесоа (или го донеле ама врски требаат).Сега сакам да го земам телефонов од ледиком па сакам да ве прашам дали се оригинални телефоните и дали чинат да се земат од таму?Еве линк од телефонот,поздрав

  http://www.ledikom.mk/mobilen.php?id=199&cid=10
   
 10. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.505
  Допаѓања:
  2.581
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  дали испадна официјален јеlly bean за xperia p
   

Сподели преку: