Sony xperia P

Дискусија во форумот 'Sony' започната од Dule__, 15 авг 2012.

 1. livetores

  livetores Активен Член

  Член од:
  4 јул 2011
  Мислења:
  339
  Допаѓања:
  161
  Поени од трофеи:
  43
  [​IMG]
  Во право сте не е копија,е сега види кој е копија на сони? :)
  Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
   
 2. ilche11

  ilche11 Познат Член

  Член од:
  8 мај 2011
  Мислења:
  1.361
  Допаѓања:
  218
  Поени од трофеи:
  63
  Можи самсунг се подобри во хардвер и софтвер во последно време гледам никој неможи да ги стаса, ама во дизајн никогаш нема да ги стасаат SONY ни на сон
   
 3. nikola2004mkd

  nikola2004mkd Член

  Член од:
  10 фев 2009
  Мислења:
  57
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  8
  Наводно траењето на батеријата било драстично подобрено со ICS upgrade-от, па би требало да очекуваш околу 15% подолго време на работа кај телефонирањето, интернетот и видеата, и 4 пати подолго време на работа во stand-by. Е сега за ова 4 пати подолго времае во stand-by имало квака. По 15 мин. мирување телефонот ги гаснел сите конекции (data, Wi-Fi, GPS) па така ако имаш оставено некоја програма да врши синхронизација нема да добиеш нотификација ниту пак да преземеш содржината се додека телефонот не излезе од stand-by. И екранот не морало да се држи на 100%, за секојдневна употреба и на 50% бил посветол од останатите екрани. Иначе телефонот и мене ми се допаѓа само и мене ме плаши батеријата. А освен тоа некако ми изгледа и преценет. За +3000 ден. можеш во VIP да го земеш Xperia S, кој има и поголема батерија, појак процесор, поголем екран и резолуција, камера....

  Најверојатно ќе почекам докај 25 да видам што ќе има ново во VIP па пред да истече роденденската понудата ќе земам нешто.
   
 4. Communicator

  Communicator Познат Член

  Член од:
  11 сеп 2008
  Мислења:
  1.470
  Допаѓања:
  248
  Поени од трофеи:
  63
  Дајте луѓе некое мислење + за телефончево?....ме интересира како функционира на интернет, односно дали има добар 3Г сигнал и дали онака убаво листа страници? Исто би бил благодарен ако има некој што го користи за разговори да ми каже квалитет на разговори и приемот, односно дали сецка итн?
   
 5. macci

  macci Член

  Член од:
  10 сеп 2012
  Мислења:
  132
  Допаѓања:
  7
  Поени од трофеи:
  18
  како да ти дадеме мислење кога телефонов е раритет :)
   
 6. Communicator

  Communicator Познат Член

  Член од:
  11 сеп 2008
  Мислења:
  1.470
  Допаѓања:
  248
  Поени од трофеи:
  63
  Па не мислам баш така, тука на форумов можеби ретко го користат(јас сум единствен од сите кој сака да експериментира со некои телефони без поддршка, делл, нокиа, моторола, сони итн. :) )иначе го има во доооста голем број по огласиве и операториве ги продаваат доста.
   
 7. damJANev

  damJANev Член

  Член од:
  26 апр 2011
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  20
  Поени од трофеи:
  18
  Има ли за овој македонска локализација или барем македонска тастатура? На прво чепкање, без СИМ картичка, не успеав да најдам.
   
 8. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.483
  Допаѓања:
  2.985
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Преку маркетот има апликација.
   
 9. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.402
  Допаѓања:
  2.077
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  multiling keyboard од плејстор, бесплатна е.
   
 10. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.505
  Допаѓања:
  2.581
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  го порачав овој денесо вип за сестра ми пошто сакаше вип број на претплата м 16.000 е, има некој шо го користие подолго време? има упдејт на ICS ?
   

Сподели преку: