Sony Xperia neo 4.0.4

Дискусија во форумот 'Sony Ericsson' започната од ilche11, 3 мар 2013.

 1. ilche11

  ilche11 Познат Член

  Член од:
  8 мај 2011
  Мислења:
  1.351
  Допаѓања:
  217
  Поени од трофеи:
  63
  Дали да го апдејтирам на 4.0.4 , дали сеуште има баг со wifi - то ???
   
 2. ilche11

  ilche11 Познат Член

  Член од:
  8 мај 2011
  Мислења:
  1.351
  Допаѓања:
  217
  Поени од трофеи:
  63
  го поврзав на Сони ПЦ компанион и ми вика дека нема софтвер моментално за него , try again later
  --- надополнето: Mar 3, 2013 11:43 AM ---
  телефонот е побркан нешто , кога ќе влезам во менито има само две страни, многу работи фалат како на пример нема play store, интернет страниците не ги отвора до крај, затоа сакав да му напраам repair преку SEUS .... сега незнам што да правам
   
 3. Palek

  Palek Old man

  Член од:
  8 сеп 2008
  Мислења:
  1.049
  Допаѓања:
  459
  Поени од трофеи:
  113
  Factory reset... Ќе ти го врати на почетокот и би требало да ти го оправи.
   
 4. ilche11

  ilche11 Познат Член

  Член од:
  8 мај 2011
  Мислења:
  1.351
  Допаѓања:
  217
  Поени од трофеи:
  63
  factory reset му направив и не помогна, хард ресет пробав се уклучува safe mode незнам што можи да биди ова стварно незнам, дајте помагајте
   
 5. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.824
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Преку флештул да флешуваш некоја верзија што функционира се?
   
 6. dulemilosevski

  dulemilosevski Активен Член

  Член од:
  27 апр 2011
  Мислења:
  331
  Допаѓања:
  70
  Поени од трофеи:
  28
  a wi fito ne raboti na odredeni ruteri na nekoj ke ti raboti na nekoj nema bar jas kolku sto pamtam
   
 7. ilche11

  ilche11 Познат Член

  Член од:
  8 мај 2011
  Мислења:
  1.351
  Допаѓања:
  217
  Поени од трофеи:
  63
  појма немам јас од флеш тул, јас само знам преку сеус даму направам repair или update, aма моментално немало софтвер за нео и се нервирам ....
   
 8. dulemilosevski

  dulemilosevski Активен Член

  Член од:
  27 апр 2011
  Мислења:
  331
  Допаѓања:
  70
  Поени од трофеи:
  28
  На ilche11 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ilche11

  ilche11 Познат Член

  Член од:
  8 мај 2011
  Мислења:
  1.351
  Допаѓања:
  217
  Поени од трофеи:
  63
  како што гледам не е едноставно ама не е и нешто тешко + брзо е само да се решам да почнам :)
  --- надополнето: Mar 3, 2013 9:03 PM ---
  се двоумам дали да почнам или да чекам од Sony PC Companion
  --- надополнето: Mar 3, 2013 9:05 PM ---
  ама да не треба нешто рутирање ??? Xrecovery нешто такво јас појма немам :)
  --- надополнето: Mar 3, 2013 9:11 PM ---
  дали ќе се поправи овај проблем со ова ???
   
 10. dulemilosevski

  dulemilosevski Активен Член

  Член од:
  27 апр 2011
  Мислења:
  331
  Допаѓања:
  70
  Поени од трофеи:
  28
  mnogu prosto i ednostavnoo najtezok del se draverite da gi instalras :D
   
  На ilche11 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: