sony erikson x8 pomos

Дискусија во форумот 'Sony Ericsson' започната од mrkac, 28 авг 2013.

 1. mrkac

  mrkac Член

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  142
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  18
  GingerElite V3 му имав ставено пред некои два дена одлицно работесе сеа му ставив ShockGensMODv01 ова и лета како FROYO E kako s bese тој ми е интересен и на него ке остане дали мозе МОЈ ПРЕДЛОГ СИТЕ РОМОВИ СТО СЕ НА ФОРУМОВ да се стават во една тема за да не лутаме низ него поз
   
 2. Alumen :)

  Alumen :) Активен Член

  Член од:
  8 апр 2012
  Мислења:
  459
  Допаѓања:
  116
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Huawei Ascend P7
  РОМ/Верзија:
  4.4.2/EMUI 3.0
  ^
  Не сум видел дека има некој ставено за некој телефон (XDA сите користат), а и да би имало не би било добро, а за X8- па веќе нема некој што го користи тој телефон веќе..

  Sent from my C1505 using Tapatalk 4
   
 3. deanMKD

  deanMKD Член

  Член од:
  1 апр 2013
  Мислења:
  58
  Допаѓања:
  15
  Поени од трофеи:
  8
  Гледам дека веќе си го пробал GingerElitev3 и си го баталил.. И јас го користев едно време, ама не е добар, бавен е, знае да заглави, го има проблемот со Wi-Fi-то итн.. ShockGensMODv01 го немам пробано, ама од XDA видов дека е CM7.2 базиран телефон, така да, неможе да биде како Froyo, како што велиш бидејки е базиран на андроид 2.3 или GingerBread. :) Јас би ти го препорачал овој ром за stock кернел JellyBreadv4.5 . Моментално 2 дена сум на овој ром и можам да кажам дека е подобар од сите досегашни ромови што сум ги пробал. Брз, нема лагови, брз бут итн..Пробај го, нема да згрешиш. :)
   
 4. Alumen :)

  Alumen :) Активен Член

  Член од:
  8 апр 2012
  Мислења:
  459
  Допаѓања:
  116
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Huawei Ascend P7
  РОМ/Верзија:
  4.4.2/EMUI 3.0
  На stock kernel?
   
 5. deanMKD

  deanMKD Член

  Член од:
  1 апр 2013
  Мислења:
  58
  Допаѓања:
  15
  Поени од трофеи:
  8
  Да на Stock. :)
   
 6. mrkac

  mrkac Член

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  142
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  18  ај ке му се пробам со овој со го нудис да видам како е ако не ја дам x perijava do togash XAXAXAXAX:ОФТОПИК:
   

Сподели преку: