sony erikson x8 pomos

Дискусија во форумот 'Sony Ericsson' започната од mrkac, 28 авг 2013.

 1. mrkac

  mrkac Член

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  142
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  18
  a kaj da go najdam toa za repair brat na pc komapnion mozes da mi dajs slika da zakacic ili na skype baraj me kako oliver2954 poz najloso e toa sto so seus ne mi dava da go obnovam softverot nego mi vika deka veke iam instalirano najnova verzija na softver i ne mozam da go abdejtuvam vo poslednata verzija toa da go napravam posle ke mu stavam nekoj dobar rom do forumov dajte nekoja idea a i ako moze da mi kazete kako ide postapkata za hart reset se po red ke ve zamolam znaci znam deka e levo dugme pa desno pa power ali da se drzat kolku vreme kako se po red ako moze nekoj da mi objasni ke ve zamolam vazno mi e da go napravam mobilniov sekoja pomos e dobredojdena
   
 2. milcevmartin

  milcevmartin Активен Член

  Член од:
  9 јан 2013
  Мислења:
  443
  Допаѓања:
  199
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone 6
  Прво исклучи го телефонот, потоа држи ги левото и десното копче цело време, после притисни го и power копчето задржи неколку секунди и пушти го. На екранот сега би требало да ти испаднат инструкциите за хард ресет.
  [​IMG]
   
 3. obiwan

  obiwan Активен Член

  Член од:
  2 јун 2011
  Мислења:
  199
  Допаѓања:
  28
  Поени од трофеи:
  28
  Пробај со флештул, и еве го фирмверот. Инсталирај го и оди во фолдерот на инсталацијата, потоа фолдерот драјверс и инсталирај го драјверот. Потоа стартувај го флештул-от и селектирај го првото дугме со громот и одбери флеш. Потоа најди го фолдерот во кој ти се наоѓа .фтф фајлот и селектирај го. Потоа самиот програм ќе ти каже што да направиш... :)
   
 4. mrkac

  mrkac Член

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  142
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  18
  брат пробав и со дугмината двете ги задрзувам и стегам повер го отпустам не ми појавува нисто на екранот и ги пустам и двете дугмина и повторно логото се појавува и така стои да не не правам несо како со треба дајте некој совет
   
 5. Alumen :)

  Alumen :) Активен Член

  Член од:
  8 апр 2012
  Мислења:
  459
  Допаѓања:
  116
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Huawei Ascend P7
  РОМ/Верзија:
  4.4.2/EMUI 3.0
  Тоа мислам дека не е за x8 ца.

  Sent from my C1505 using Tapatalk 4
   
 6. mrkac

  mrkac Член

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  142
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  18
  за него е брат само со мене ми бесе закоцен скроз и благодарение на тебе го ресив проблемот фала ви на сите воедно мози да се затвори темава само да казам за некој да не го има истиот проблем како мене само со FLASH TOOLS само со него мози да се реси ФАЛА НА СИТЕ БРАКА И СЕСТРИ НА ФОРУМОВ хааааааа мала шала :D
   
 7. obiwan

  obiwan Активен Член

  Член од:
  2 јун 2011
  Мислења:
  199
  Допаѓања:
  28
  Поени од трофеи:
  28
  Значи успеа да го средиш?
   
 8. pance24

  pance24 CrazyHorse

  Член од:
  25 окт 2009
  Мислења:
  1.419
  Допаѓања:
  123
  Поени од трофеи:
  63
  Да . Го средил со флеш тулот :D
   
 9. mrkac

  mrkac Член

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  142
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  18
  да брака ви реков дека се разбирам во мобилки само дури да му го зеам редот оввааа ми е 5 или 6 по мобилка која сум и средувал се до максимум се со сакам јас да и правам дури мрда хаааааааааа само со ме зезна малку и мозе некој да стави овде линк со некое убаво ромце да и акнам сеа слаб ми е интернетот да барам по форумов ми коци ако мози поз фала на сите со ми помогнавте а и ако најдам време ке поставам туторијал по мозе се како јас го средив мојот мобилен нека послупоsluzi za drugi
   
 10. Alumen :)

  Alumen :) Активен Член

  Член од:
  8 апр 2012
  Мислења:
  459
  Допаѓања:
  116
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Huawei Ascend P7
  РОМ/Верзија:
  4.4.2/EMUI 3.0
  Се израдува :p.
  Последен пат мислам дека му имав ставено GingerElite V3 и добро работеше и можеш да му ставиш и GingerDX. Не се сеќавам баш, не го користам веќе тој телефон. Сега може има и понови верзии, треба да се види.

  Sent from my C1505 using Tapatalk 4
   

Сподели преку: