sony erikson x8 pomos

Дискусија во форумот 'Sony Ericsson' започната од mrkac, 28 авг 2013.

 1. mrkac

  mrkac Член

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  142
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  18
  decki se probav ne biva davajte nekoja i deja da go sredam barem na fabricki da go vratam so update probav ne biva vika iam najnov softver CARE KE IMA ili da go pratam vo odpad
   
 2. MacedonianBoy

  MacedonianBoy Познат Член

  Член од:
  21 ное 2012
  Мислења:
  2.059
  Допаѓања:
  702
  Поени од трофеи:
  143
  Телефон:
  iPhone 8 Plus
  Пишувај кирилица. Колку што видов од твоиве постови не се разбираш многу од мобилни телефони, најпаметно е да го однесиш на сервис тие да ти го средат телефонот.
   
 3. mrkac

  mrkac Член

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  142
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  18
  pisav zosto ne mozam da pisuvam kiriliica brat pogore procitaj a za ova sum go pravel 100 pati do sega i se razbiram vo mobilni ovoj mi e 6 rom koj mu go iam staveno do sega ama neso me zezna i sea ne biva ponatamu zaatoa baram pomos i ovoj mi e 7 tel sony xperia do sea brat i so site si iam igrano so romovi
   
 4. Alumen :)

  Alumen :) Активен Член

  Член од:
  8 апр 2012
  Мислења:
  459
  Допаѓања:
  116
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Huawei Ascend P7
  РОМ/Верзија:
  4.4.2/EMUI 3.0
  Јас ти кажав што те има зезнато. Прв пат вака ти е да го зезнеш?

  Sent from my C1505 using Tapatalk 4
   
 5. mrkac

  mrkac Член

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  142
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  18
  da brat prv pat mi e sum menuval root i toa mnogu e sea vaka mi napravi prv pat inaku porano ke mu stavev pak original softver i posle root so update servisot ali sea mi vika deka ima najnova verzija na softver vo nego i zatoa ne mozam da go opraam
   
 6. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.024
  Допаѓања:
  1.503
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Дали влегува во рекавари телефонот?
   
 7. mrkac

  mrkac Член

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  142
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  18
  NE BRAT toa e i diskusijata nikade ne mozam da vlezam toa e problemot samo logoto stoi
   
 8. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.024
  Допаѓања:
  1.503
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  хмм не ми текнува и мене одавна бесе тоа,знам дека јас го имав тој проблем исти,го ресив колку сто мозам да се сетам преку sp tools му го ставив оргиналниот ром за x8 побарај добро на xda форумот мислам дека ке најдис и ке заврсис работа.
   
 9. mrkac

  mrkac Член

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  142
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  18
  sp tools kaj da goo najdam ova brat i ova moze link ako imas xda форумот
   
 10. Alumen :)

  Alumen :) Активен Член

  Член од:
  8 апр 2012
  Мислења:
  459
  Допаѓања:
  116
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Huawei Ascend P7
  РОМ/Верзија:
  4.4.2/EMUI 3.0
  SEUS или PC Companion беа за мене најлесно решение.

  Sent from my C1505 using Tapatalk 4
   

Сподели преку: