Sony Ericsson USB Drivers here!

Дискусија во форумот 'Sony Ericsson' започната од Alfa Mobil Team, 2 мај 2008.

 1. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  си барал во погрешна тема, ретко гледам тука, затоа што други се надлежни.
  Т250/Т280 одм платформа немаат усб конективити, можеби одговара ист полњач и слушалки на истиот конектор, но телефонот нема опција преку таков усб дку60 кабел да се поврзе со компјутер.
  единствени начини за конекција со компјутер е - наједноставен е инфраред адаптерот, и дата кабел усб2ком кој го наоѓа телефонот како ком порта и треба специјални софтвери за фајл траснфер, но како прво не верувам дека и кабел ќе можеш да најдеш.

  затоа, купи си инфраред 250/300 денари и префрлај миди и јпг а може и .јар ;)
   
  На Filip му/ѝ се допаѓа ова.
 2. robertino_oh

  robertino_oh Нов член

  Член од:
  12 ное 2008
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Mi trebaat drajveri za Sony Ericsson Z1010
   
 3. mkd.scout

  mkd.scout Член

  Член од:
  17 апр 2008
  Мислења:
  94
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  а да не ви се наоѓаат случајно usb драјвери за s302?
   
 4. DualCore

  DualCore Познат Член

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  3.748
  Допаѓања:
  35
  Поени од трофеи:
  78
  Симни од овде.
   
 5. sopov

  sopov Член

  Член од:
  29 јул 2009
  Мислења:
  39
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Како ѕа почеток здраво прв пат сум на форумов и се надевам ке ми помогнете имам Sony Ericsson W 302 кога ке го закачам на PC вика unknown device а драјверот сто го има на официјалиот сајт на sony не сака да тргне бидејки не се поврзува на USB така да дали некој знае кај може да се најде драјвер или CD или било што и заборавив не го гледа и како memory stick ако има некој некоја информација нека ми каже благодарам
   
 6. digico

  digico Активен Член

  Член од:
  11 мај 2009
  Мислења:
  636
  Допаѓања:
  27
  Поени од трофеи:
  28
  ajde.....
   

  Прикачени податотеки:

  • W302.rar
   File size:
   891,8 KB
   Прегледи:
   2
 7. sopov

  sopov Член

  Член од:
  29 јул 2009
  Мислења:
  39
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Го имам и јас дриверов но проблемот е што не го гледа тел па сакам да му бутнам дривер мануелно ако некој или некаде го има сепак благодарам што си се потрудил
   
 8. digico

  digico Активен Член

  Член од:
  11 мај 2009
  Мислења:
  636
  Допаѓања:
  27
  Поени од трофеи:
  28
  пробај за секој случај на друг компјутер или со друг кабел....
   
 9. sopov

  sopov Член

  Член од:
  29 јул 2009
  Мислења:
  39
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  па на истиот комп со истиот кабел врзувам p1i и нема проблем и со оригиналниот и со кабелот што го имам исто прави како што гледам во ова дриверот што го има на официјалниот сајт тоа е pack со драјвери е мене ми треба само дриверот па да го бутнам мануелно на Update дривер затоа ако има нешто помогнете благодам
   
 10. besar

  besar Нов член

  Член од:
  14 мај 2008
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1

Сподели преку: