Sony ericsson - Live with walkman ( wt19i) ;Problem: skrsen ekran!

Дискусија во форумот 'Sony Ericsson' започната од MorquesaDemona, 13 јун 2013.

 1. MorquesaDemona

  MorquesaDemona Нов член

  Член од:
  13 јун 2013
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Go poseduvam ovoj telefon. Pred izvesno vreme mi padna i mi se skrsi ekranot. Nema nikakvi problemi so funkcioniranjeto, samo ekranot e skrsen.
  • Moeto prasanje e: Dali kaj vas e mozno da se napravi zamena so nov ekran i kolku bi me kostalo toa? :))
   
 2. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.865
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Значи екранот дава слика ама тачот ти е скршен ?
  Или и екранот не дава слика?
   
 3. MorquesaDemona

  MorquesaDemona Нов член

  Член од:
  13 јун 2013
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Dava slika, tachot e skrsen . Eve i sliki:

  DSCI0600 (2).JPG
  DSCI0596.JPG
   
 4. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.119
  Допаѓања:
  2.015
  Поени од трофеи:
  208
  Не е ова скршен, сол е направен :)

  Инаку почекај понуда од мобилариве. Се прави инаку
   
 5. MorquesaDemona

  MorquesaDemona Нов член

  Член од:
  13 јун 2013
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Da se deshava nesto xD ahaha
  Ke cekam, sto mi ostanuva drugo :D
   
 6. M_a_R_k_0

  M_a_R_k_0 Член

  Член од:
  29 мај 2009
  Мислења:
  53
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Да не креирам нова тема, имам сличен проблем со истиот телефон. Ми падна и се оштети маската на екранот. Функционира и тачот и екранот, само е скршена предната маска/стакло или што и да е. Сакам да сменам комплет маски. Понуди/предлози?
   
 7. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.865
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Тоа стаклото е уствари тачскринот и тој се менува

  [​IMG]
   
 8. M_a_R_k_0

  M_a_R_k_0 Член

  Член од:
  29 мај 2009
  Мислења:
  53
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Кај да го сменам?
  Кај да се обратам?
   
 9. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.865
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Pa nema momentalno touch na lager
   
 10. M_a_R_k_0

  M_a_R_k_0 Член

  Член од:
  29 мај 2009
  Мислења:
  53
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Прашав во мегамобил, алфамобил, никофон... немаат. Гаранцијата ми е од Мобико, тие па како да не постојат, нити на телефон се јавуваат нити на e-mail одговараат. На крај краева ќе нарачам од амазон :)

  $28 со се shipping http://www.amazon.com/Sony-Ericsson...QFFZQ/ref=aag_m_pw_dp?ie=UTF8&m=ACCX2TBPOOAO2
   

Сподели преку: