Sony 3d creator

Дискусија во форумот 'Sony' започната од DigitalDreamer, 15 сеп 2017.

 1. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.824
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Еве го апк-то шо работи на 810, 820, 835...
  [​IMG]
  Со камера може за минутка да направите 3д модел од било што во дадените услови. Функционира изненадувачки добро на различни телефони. Се што се рендерира, се рендерира на вашиот уред, значи не е потребно интернет и да се праќа до сервери па да ви вратат резултати.

  Линкченце до апк и споделете искуство.
   
  На supermen и Dzepar им се допаѓа ова.
 2. supermen

  supermen Познат Член

  Член од:
  24 мар 2008
  Мислења:
  1.114
  Допаѓања:
  517
  Поени од трофеи:
  113
  Го пробав на Редми Ноте 4. Го пушта, али на туторијалот за скенирање лице крашира.
  Ќе го пробам на 810, Нексус 6п, али неми е рутиран. Мора да го стаам у систем или ова апк, може и без ?

  Едит; Твојава апликација не се инсталира.
  Еве линк до оваа што јас ја пробав и работи, само што треба да ја ставиш ко системска со рут.
  Поздрав
   
  Последна промена: 19 сеп 2017

Сподели преку: