Sony генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Sony' започната од Bumblebee, 16 окт 2015.

 1. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.202
  Допаѓања:
  5.535
  Поени од трофеи:
  258
  Ok извини во право си ...

  И јас како тебе размислував до пред 3 години дека ајфон е за Чалам ...
  Од 6с плус сватив дека не било така.
  Посебно во делот Апликации.

  Сега и земав и на жена ми 7 плус да биде сноб :) оти кога ќе го земев нијзиниот Ми мах ми паѓаше жал за неа.

  Поздрав друже.


  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   
 2. ratkoratko8

  ratkoratko8 Нов член

  Член од:
  26 мај 2017
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Кои и кави апликации поседува Ајфон-ИОС што слични или исти ги нема Андроид. Вие не сте го погледале видеото и зборувате по навика, дека тоа е така и крај. Сите ОС за мобилни користат пребарувачи, листачи на апликации, како и Гаџети,и други или слични апликации за време, офис, заштита, чистење на меморија, фотообработка и слично. Зарем не е доволно што во сите елементи Ајфон каснеше 1-2 секунди во однос на Сони, и при пребарување, и при листање, и при отварање на игри, да не зборувам за камерата како и видео клиповите. Што повеќе. И не споредувај некој Ми макс, кој сеуште е во зародиш на пазарот на мобилни. Еве уште една споредба хуавеи 10 вс. Ајфон х
   
  Последна промена: 5 дек 2017
 3. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.202
  Допаѓања:
  5.535
  Поени од трофеи:
  258
  Ok јас сум Грешка ... ;)


  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.763
  Допаѓања:
  1.336
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Не попуштај


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
  На Dzepar, Noc 32 и goran им се допаѓа ова.
 5. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.202
  Допаѓања:
  5.535
  Поени од трофеи:
  258
  Неможам да се докажувам доста е ... посебно за Сони играчки :))))
  Јас мислам дека веќе не продават телефони а они имале и Фанови :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   
 6. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.763
  Допаѓања:
  1.336
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Мислам дека се уште се продаваат и навистина се добри и не се толку лоши.


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
  Последна промена: 5 дек 2017
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 7. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.202
  Допаѓања:
  5.535
  Поени од трофеи:
  258
  Знам дека ги продаваат на сите сензорите за Камери а имаат во своите телефони нај Крш камери :)
  Зошто - Незнам ;)


  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.763
  Допаѓања:
  1.336
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  За пари ,за да опстанат Сони смартфони инаку ќе беше јака конкуренција во поглед за камерата и пак малкумина ќе купат оти повеќе се интересира за Самсунзи и Ајфони па и Нокиа


  Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Pavaroti

  Pavaroti Член

  Член од:
  5 мај 2011
  Мислења:
  77
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Sony XA2
  Sto mislite za XA2?
   
 10. Pavaroti

  Pavaroti Член

  Член од:
  5 мај 2011
  Мислења:
  77
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Sony XA2
  Koga ne odgovarate, morav sam da proveram. Znachi XA2 za sredna klasa e povekje od odlichen telefon, dizajnot e drama, kamerata malku me razochara vo sporedba so iphone 6 i 7, ama samo za macro fotografija. Drugo neshto kaj kamerata ne mi se dopagja sto koga e na manuel... Mozes da kontroliras edno, ili iso, ili zatvarac...ne sum siguren dali i kaj drugite moze se da bide na manuel i da moze toa e igranje fotoaparat, najlosoto idiotche kje go zgazi vo se sekoj tel. Ima uste nekoi postavki od tipot: macro, ili landscape i toa e marketing. Surfanje, aplikacii i se na dalje si raboti lagano. Preporaka za telefonov maksimalno
   
  На DigitalDreamer му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: