Sony генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Sony' започната од Bumblebee, 16 окт 2015.

 1. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.876
  Допаѓања:
  2.427
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Минатата недела X и X Compact добија 7.1.1, а од оваа Z5, Z5 Compact, Z5 Premium, Z4 tablet и Z3+ добиваат 7.1.1, малку подоцна од очекуваното, пошо претходните апдејти беа само security patches кон последната верзија, а не и целосен апдејт.
   
  На Dzepar и OLI-HAUG им се допаѓа ова.
 2. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.876
  Допаѓања:
  2.427
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Од вчера нови апдејти со јулски безбедносни закрпи за snapdragon 650 и 821 од X серијата.
  Screenshot_20170712-104132.png
   
  На Dzepar и goran им се допаѓа ова.
 3. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.876
  Допаѓања:
  2.427
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Денес ги најавија XZ1 и XZ1 Compact. Хардверски идентични со XZ Premium со стандард разликата во екран и внатрешна меморија.
  XZ1 Compact има 32GB, додека XZ1 има 64GB внатрешна меморија, а екраните 4.6 720p за compact и 5.2 1080p за обичниот.
  Си споделуваат SD835 со по 4GB рам и сличен дизајн.
  Имаат и новина (која XZ Premium ќе ја добие со апдејт), каде што ќе може да се скенираат објекти во 3d со камерата.  Во други вести, најавено кои уреди ќе добијат Android Oreo.
   
  На Dzepar и Noc 32 им се допаѓа ова.
 4. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.876
  Допаѓања:
  2.427
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Како шо е редот, да ве информирам оти сите премиум Sony уреди од X нагоре добија September Security Patch.
   
  На Dzepar, Noc 32 и Bumblebee им се допаѓа ова.
 5. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.876
  Допаѓања:
  2.427
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Како расипана грамофонска плоча, сите флегшип телефони од Z3+ наваму добија апдејт со октомвриски секјурити печ.
  Искрено мислев дека веќе XZ серијата веќе ќе добие О, ама ваљда поради тоа што скоро ги пуштија новата серија со О, ќе почекат малце, да им се купат 2-3 телефони, да не е залудно се. :)
   
 6. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.200
  Допаѓања:
  5.532
  Поени од трофеи:
  258
  Sony :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   
 7. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.876
  Допаѓања:
  2.427
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  XZ Premium со Oreo од денес.
   
  На Dzepar и goran им се допаѓа ова.
 8. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.876
  Допаѓања:
  2.427
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Од вчера X Performance, XZ и XZs добија орео. Другите се апдејтирани на November security patch.
  Претпоставка дека у јануари ќе стигнат апдејтите за X и X Compact.
   
  На Dzepar, Noc 32 и Bumblebee им се допаѓа ова.
 9. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.876
  Допаѓања:
  2.427
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Шпекулациите за новиот Сони флегшип:
  Untitled.png
   
  На Dzepar, Bumblebee и goran им се допаѓа ова.
 10. ratkoratko8

  ratkoratko8 Нов член

  Член од:
  26 мај 2017
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Пријателу не сум некој добар стручњак за мобилни, но сум користел многу марки. Јас лично во последно време преферирам Хуавеи, користам П-8, но сега го земав телефонот од синот Сони З-2 кој го користам Телефонот е без грешка. Те следам по форумов за Сони и мислам дека си залутал. Користиш Ајфон и мислиш дека е тој Бог. Се лажеш и себеси и другите, Ајфон за парите за кои се купува е само за снобови. Еве еден туторијал за Ајфон Х вс. Сони ЗХ премиум, гледај и плачи.
   

Сподели преку: