Sony генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Sony' започната од Bumblebee, 16 окт 2015.

 1. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.835
  Допаѓања:
  2.362
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Минатата недела X и X Compact добија 7.1.1, а од оваа Z5, Z5 Compact, Z5 Premium, Z4 tablet и Z3+ добиваат 7.1.1, малку подоцна од очекуваното, пошо претходните апдејти беа само security patches кон последната верзија, а не и целосен апдејт.
   
  На Dzepar и OLI-HAUG им се допаѓа ова.
 2. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.835
  Допаѓања:
  2.362
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Од вчера нови апдејти со јулски безбедносни закрпи за snapdragon 650 и 821 од X серијата.
  Screenshot_20170712-104132.png
   
  На Dzepar и goran им се допаѓа ова.

Сподели преку: