Sony генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Sony' започната од Bumblebee, 16 окт 2015.

 1. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.198
  Допаѓања:
  5.528
  Поени од трофеи:
  258
  Добре е бе со тоа банирање ок ајде банирај ме...

  Ај опел е Сони во моментот...
  Некој друг факт имаш ли дека сони е успешен бренд или само ќе те банирам...
  Мое мислење за телефоните на Сони е дека се Дебакал...

  Имаш еден куп Андроиди и од кинезите кои што се поим за сони ти го дадов примерот за еден Ми5..

  Позз


  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   
 2. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.872
  Допаѓања:
  2.411
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Ок.
   
 3. Ace

  Ace Администратop

  Член од:
  27 дек 2008
  Мислења:
  553
  Допаѓања:
  652
  Поени од трофеи:
  93
  Телефон:
  iPhone 6s
  Некако се исти дизајн фураат цело време. :Незнам:
   
 4. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.872
  Допаѓања:
  2.411
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Не знам што се очекува уствари тука. Кога ќе видиш одреден телефон и по дизајн знаеш кој телефон е, тоа го сметате за лошо нешто? Ај еве вака:
  Untitled.png
  Сега ептен ти е ист дизајнот?
   
 5. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.872
  Допаѓања:
  2.411
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Во други вести:


  Падна договор меѓу Jolla и Sony Open Devices Program тимот и ќе портираат официјален Sailfish на подржаните уреди.
  Засега е портиран на Xperia X, кој добива најмногу внимание од софтверска страна иако е со SD650.
  Да поминат неколку тест билдови ќе го пробам и ќе пишам импресии.
   
  На Dzepar му/ѝ се допаѓа ова.
 6. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.132
  Допаѓања:
  1.608
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  На Dzepar и DigitalDreamer им се допаѓа ова.
 7. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.246
  Допаѓања:
  719
  Поени од трофеи:
  113
  Дизајнот на сони е еден од појаките адути на брендот.
   
  На DigitalDreamer му/ѝ се допаѓа ова.
 8. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.872
  Допаѓања:
  2.411
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Screenshot_20170418-155234.png
  7.1.2 на X. Ќе кажам импресии за некој ден.
   
  Последна промена: 18 апр 2017
  На goran и Dzepar им се допаѓа ова.
 9. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.872
  Допаѓања:
  2.411
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Таман ги пофалив и ме треснаа од земја. :)
  На почетокот од мај ќе биде последниот апдејт на concept софтверот за X. Тимот ќе се префрлат на XZ Premium (good luck with that).
  Изгледа ќе се враќам на официјалниот бренч или евентуално ќе инсталирам Jolla да го тестирам.
   
  На Dzepar му/ѝ се допаѓа ова.
 10. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.872
  Допаѓања:
  2.411
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  XZ и X Performance добиваат 7.1.1
  За недела дена се очекува и на X и X Compact, па при крај на мај претпоставка и за Z5 серијата со Z3+ и Z4 Tablet.
  7550097617925156994-account_id=1.png
   
  На Dzepar му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: